Sporthirek nr. 24/1921

0 Comments

Już jutro, po trzech sezonach nieobecności, na boiskach Monarchii rozpoczną się rozgrywki pucharowe.
Po podziale 1. Klasse na dwie dywizje pojawiły się głosy wśród trenerów drużyn głosy o przywrócenie tej formy rozgrywek piłkarskich.
Daję to szansę drużyną drugoligowym na spotkania z drużynami grającymi w pierwszej lidze 1. Klasse.
Zmieniona został też nazwa rozgrywek pucharowych, z Pucharu XV-lecia na Puchar Cesarza. Warto odnotować, że obyło się bez większego głosu sprzeciwu ze strony królewsko węgierskich działaczy.
Do obrony Puchary staje zdobywca pierwszej edycji rozgrywek czyli Sparta Praga pod wodzą swojego menadżera @Moritz von Oranien-Nassau.
Już w pierwszej turze rozgrywek zapowiada się kilka ciekawych spotkań, ale po szczegóły zapraszam na stronę Pucharu w Xpert Eleven. link
A co w lidze?
W Erste Klasse niepodzielnie, z kompletem punktów, rządzi Rapid Wiedeń, obrońca tytułu mistrzowskiego. W ostatnim spotkaniu wiedeńczycy ograli beniaminka Erste Klasse Cracovie Kraków 0:3.
Na drugim miejscu zameldowali się Pogranicznicy z Novego Mesta, którzy nie dali żadnych szans Trójnogom z Wiednia. Słaba dyspozycja Veienny pod wodzą nowego trenera, stawią drużynę w bardzo trudnej sytuacji w walce o utrzymanie
Słaby start zanotowała też Sparta Praga, która w trzech meczach ugrała raptem dwa punkty.
Swoje za tą grają praskie Kangury, które w ostatniej kolejce ograli Wojskowych z Budapestu, skromnie 0:1, ale trzy punkty zainkasowane.

W Zweite Klasse po trzech kolejkach dominuje drużyna Ferencvarosi TC. Piłkarze Zielonych Orłów w meczu z Wisłą Kraków, urządzili sobie strzelecki trening i wygrali wysoko 0:6 na obiekcie Białej Gwiazdy.
Z kompletem punktów, ale z gorszym bilansem bramkowym, na drugi miejscu znalazła się drużyna HSK Gradanski Zagreb. Start marzenie, który zaskoczył kibiców a przede wszystkim ……trenera Miastowych.
Na trzecim miejscu Olimpia Sarajevo, która zaliczyła na wyjedzie wpadkę z Miastowymi 0:1.
Słabo wystartowali Górale z Sandecji, dopiero piąte miejsce z dorobkiem czterech punktów.
Na dole tabeli bez punktów przedstawicieli Galicji i Lodomerii czyli Wisła Kraków i Pogoń Lwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Sporthirek 23/1921

0 Comments

5. sezon 1. Klasse ruszył.Stęsknieni futbolem kibice obsiedli każdy wolny skrawek naszych pięknych stadionów, kto nie mógł być na trybunach, ten z uchem przy radioodbiorniku śledził poczynania cesarskich i królewskich drużyn.W najciekawszym spotkaniu ERSTE KLASSE,…

Sporthirek nr. 25/1921

0 Comments

Wydarzenia na cesarskich i królewskich boiskach nabierają rumieńców. Liga, już po czwartej kolejce, a przed nami mecze rewanżowe w pierwszej rundzie Pucharu Cesarza.Nasz spacer po boiskach Monarchii zacznijmy jednak od meczów ligowych.Zweite KlasseW pierwszym meczu…