Sporthirek 23/1921

0 Comments

5. sezon 1. Klasse ruszył.
Stęsknieni futbolem kibice obsiedli każdy wolny skrawek naszych pięknych stadionów, kto nie mógł być na trybunach, ten z uchem przy radioodbiorniku śledził poczynania cesarskich i królewskich drużyn.
W najciekawszym spotkaniu ERSTE KLASSE, obrońca tytuły Rapid wybrał się do Pragi na mecz z Kangurami. Kibice zgromadzeni na Dolicek’u ze zdumieniem przecierali oczy. Przez całe spotkanie dominowali gospodarze, co rusz dochodziło do ataków na bramkę gości, ale to mistrz strzelał, w 53. min i 83. min. 0:2 ! Cos nie zagrało w drużynie Bohemians Praha 1905, opiekun prażan ma tydzień na analizę meczu i na wprowadzenie zmian w ustawieniu.
Swój mecz wygrywa też wicemistrz Erste Klasse Budapest Honvéd FC, pewne zwycięstwo na wyjedzie z Interem Przystań. Inter jest beniaminkiem pierwszej klasy.
Drugi beniaminek Erste Klasse Cracovia Kraków pokonał u siebie Viennę FC 2:0. Vienna w dołku i jeśli trener Radziwiłł nie rozwiąże szybko problemów to Trójnogi będą kandydatem do spadku.
Podział punktów w meczu Sparty Praga-NK Nove Mesto, wyrównany mecz i sprawiedliwy podział punktów.

ZWEITE KLASSE
Na zapleczu klasy mistrzowskiej w meczu spadkowiczów lepszą drużyną okazała się FK Olimpik Sarajevo, pokonując u siebie FC Kärnten 3:1. Warto odnotować strzelnie trzech bramek przez TING LAOTAVEERUNGRUENG.
W meczu KF Bregenz – Sandecja Nowy Sacz remis 1:1, ze wskazaniem na gospodarzy.
Swoje mecze wygrali też przedstawiciele Zalitawii, Ferencvárosi TC pokonał Pogon Lwów 4:0, zaś HSK pokonał u siebie Wisla Kraków 5:1.
Trudno coś wyrokować o tych spotkaniach, ponieważ Węgrzy jak i Chorwaci grali z najsłabszymi zespołami ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Sporthirek nr. 25/1921

0 Comments

Wydarzenia na cesarskich i królewskich boiskach nabierają rumieńców. Liga, już po czwartej kolejce, a przed nami mecze rewanżowe w pierwszej rundzie Pucharu Cesarza.Nasz spacer po boiskach Monarchii zacznijmy jednak od meczów ligowych.Zweite KlasseW pierwszym meczu…

Sporthirek nr. 24/1921

0 Comments

Już jutro, po trzech sezonach nieobecności, na boiskach Monarchii rozpoczną się rozgrywki pucharowe.Po podziale 1. Klasse na dwie dywizje pojawiły się głosy wśród trenerów drużyn głosy o przywrócenie tej formy rozgrywek piłkarskich.Daję to szansę drużyną…