SCHWARZ-GELB NO.17 – DESZCZOWA DAMA

2 komentarze

Nastał kolejny piątek, a stali czytelnicy Schwarz-Gelb wiedzą, że to dzień, w którym ukazuje się nasza seria wywiadów ze znanymi osobistościami z naszego mikroświata. Tym razem kobieta o niewątpliwie ciepłym odbiorze, skromna, ale i znająca doskonale realia działające na Pollinie. Poza krajem, z którego pochodzi, a mianowicie Rzeczpospolitej Obojga Narodów, niezbyt dobrze kojarzona tym milej ją witać na naszych łamach. Przed państwem Szanowna Dama Beata van der Saar.

 1. Nazywam się… Beata van der Saar
 2. … i zajmuje się (pełnie funkcję)… Jestem na razie prostą mieszczankom, nie pełnie żadnych funkcji publicznych.
 3. Jak płeć piękna trafia do mikroświata? Przez przypadek. Nie pamiętam dokładnie. Po prostu szukałam wtedy czegoś o Polsce w Internecie i trafiłam tutaj, ale nie rozumiałam wtedy jeszcze wszystkiego. I dlatego nic nie napisałam. Potem po jakimś czasie, może miesiące, może lata, byłam w kilku mikronacjach ale nie robiłam niczego specjalnego, po prostu byłam. Dopiero ostatnio wzięłam i na nowo zaczęłam.
 4. Kobieta w mikroświecie ma łatwiej? Możliwe. Raczej nie ma promowania ze względu na płeć.
 5. Czy to, że jesteś kobietą sprawia, że uzyskanie lepszego statusu jest prostsze? Nie wiem ale raczej nie.
 6. Co jest tak ekscytujące w tym, w bądź co bądź, męskim świecie? Wszystko…(na twarzy naszego gościa pojawił się uśmiech).
 7. Największy negatywny aspekt bycia niewiastą? To że nie wszystkie rzeczy które można robić „przystają wizerunkowi niewiasty.”
 8. Jest Pani prawdziwą damą? Nie obnoszę się, jestem raczej spokojna w mikronacjach, miła, staram się być damą, ale może bardziej wolałabym stwierdzenie kobieta.
 9. Czy bycie adorowaną lub wręcz podrywaną ma miejsce w wirtualnym świecie? Jeśli tak, czy to jest miłe? Myślę że jest to obecne i myślę że może być to miłe, tak jak w realu, ale wiadomo zależy od człowieka.
 10. Seksizm w mikroświecie istnieje? Raczej nie. A spotkał się Pan z nim? Ja nie. (redaktor nie odpowiedział na zadane pytanie…)
 11. Czy kobiety trzymają się razem? Nie ma grupy dla kobiet, każda jest częścią jakiejś struktury i państwa. ja nie spotkałam się z ponad państwową grupą.
 12. Jak mawia pewien klasyk filmowy „samiec mój wróg”. Prawa czy fałsz i dlaczego akurat taka odpowiedź? Ja nie mam żadnych wrogów; tak myślę.
 13. Czy przyszło Pani przez myśl, że może łatwiej zaistnieć w mikroświecie jako mężczyzna? Nie przyszło.
 14. Jakie cele stawia sobie niewiasta w mikroświecie? Moim celem jest zbudować dom, posadzić ogród/park/ lub sad oraz np. adoptować lub „urodzić dziecko”.
 15. Gdyby była taka możliwość, zamiany na 1 dzień, w męskiego mikronautę to w kogo Pani chciałaby się „przeistoczyć”? W Królową całego mikroświata. (na twarzy naszej rozmówczyni znów zagościł uśmiech). Dziękuje za wywiad.

Serię pytań zadał Heinz-Werner Grüner. Beata van der Saar udzieliła na nie odpowiedzi dnia 4 września 1920 roku

2 Replies to “SCHWARZ-GELB NO.17 – DESZCZOWA DAMA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Schwarz-Gelb No.12– Nie żartuj z Hermana…

0 Comments

Uczniowie czas do szkoły! Niektórzy się cieszą(ta mniejsza część), ale całkiem spora grupa ze łzami w oczach wraca by usłyszeć dzwonek na lekcję. I to głównie dla nich dzisiejsze wydanie poświęcamy na żarty o szkole.…

Schwarz-Gelb No.18 – Deszczowa Nostalgia…

0 Comments

W ten niedzielny dzień mamy dla Państwa małą niespodziankę. Dziś ukazuje się wyjątkowe i niezapowiedziane wydanie Schwarz-Gelb. Mamy zatem okazję poznać odpowiedzi kolejnego rozmówcy, przed którym stawiamy pytania o sobie,o wspomnianiach, o życiu w v-świecie.…

Schwarz-Gelb No.8– Nie żartuj z Hermana…

3 komentarze

Po niedługiej przerwie wraca do nas feldwebel Herman i jego pełne niespodzianek przygody. Z racji tego, że z powodu awarii maszyn drukarskich seria nie pojawiła się w zeszłym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa większą dawkę humoru,…