Piłka nożna Wiedniem stoi

Wiedeń, 08.VII 1920 roku

Spotkanie pomiędzy Spartą a Rapidem

W dniu dzisiejszym mija tydzień od rozpoczęcia sezonu numer jeden w 1.Klasse. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu wyniki inaguracyjnej kolejki spotkań i szerzej opisać rezultaty właśnie zakończonych.

Drużyny z Wiednia spisały się rewelacyjnie. Wszystkie osiągnęły swój cel i wygrały spotkania. Ułatwieniem był fakt, że całe trio grało na własnej płycie boiska. I tak, Ochmistrze pokonały ostro grających kopaczy z Bregenz 2:0, po golach Anleitnera i Kremsmayra. Widowisko było najbardziej brutalnym w tej kolejce. Piłkarze ukarani zozstali czterema żółtymi kartkami.

Vienna FC gładko rozbiła Slaviję 3:0 (Handl. Schepers, Ejnarsson) przy niezbyt wysokiej skuteczności. Wynik mógł być jeszcze wyższy. Natomiast Rapid zwyciężył z piłkarzami Korony Salzburg 3:1. W tym widowisku wyróżnił sie Berndt Ewers, strzelec dwoch bramek. Dla wiedeńczyków trafienie zaliczył jeszcze Pointstingl, a Reinaldo dla gości.

W ostatnim spotkaniu 1.kolejki Sparta Praga zremisowała z budapesztańskim Honvedem 1:1. Do siatki trafiali Iva Zelenka i Geza Remenyi. Mecz nie był najciekawszym widowiskiem, gdyż kibice poza akcjami bramkowymi nie mieli okazji do oklaskiwania sytuacji podbramkowych żadnej z drużyn.

Druga kolejka spotkań była okraszona w wiele interesujących doznań. Najwiecej bramek wpadło w spotkaniu K.F.Bregenz z Vienna F.C. Goście dość łatwo wygrali różnicą aż trzech trafień. Na listę strzelców kolejno wpisali się: Deery, Grubor i Ejnarsson, dla którego to druga bramka w tym sezonie!

W trzech kolejnych meczach padł taki sam rezultat. Wojskowi z Budapesztu po zaciętym spotkaniu pokonali 1:0, drużynę Ochmistrzy. Wynik już w pierwszej połowie ustalił Vizoli.

W Salzburgu jednobramkowe zwycięstwo odniosła Korona pokonując słabo dysponowaną Slaviję. Strzelcem gola okazał się kapitan zespołu Leibetseder, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu.

W ostatnim meczu praska Sparta uległa Zielono-Białym z Wiednia także 0:1. Niezłym strzałem z dalszej odległości popisał się Ewers, dla którego było to tzrecie trafienie w 1.Klasse.

Liderem w tabeli z kompletem punktów jest Vienna FC, prowadzona przez Wiktora Mareckiego. Tuż za nią, również bez straty punktu plasuje się SK Rapid (trener Grüner). Za nimi ulokował się jedyny zespoł z Zalitawii, czyli Honved, a później kolejny zespół ze stolicy. Bez punktu, jak na razie w Sarajevie i Bregenz.

1 Vienna FC 6pkt 6-0
2 SK Rapid 6pkt 4-1
3 Honved 4pkt 2-1
4 Ochmistrze 3pkt 2-1
5 Korona 3pkt 2-3
6 Sparta 1pkt 1-2
7 Slavija 0pkt 0-4
8 K.F. Bregenz 0pkt 0-5

Co przyniosą następne kolejki dowiecie się tylko od nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *