Piłkarze wychodzą na boiska! Rusza Erste Klasse…

Wiedeń 23.VI 1920 roku

I stało się! Szanowni czytelnicy, znamy już datę startu piłkarskiej ligi Monarchii Austro-Wegierskiej. Dzień 1 lipca A.D. 1920 roku będzie dla fanatyków popularnej w całym mikroświecie, gały, dniem szczególnym. Tego dnia na czterech boiskach w całym naszym państwie związkowym, osiem niezwykle zmotywowanych drużyn postara się powalczyć o tytuł tej jednej najlepszej ekipy. W zmaganiach o „majstra” brać będą udział kopacze z Wiednia, Salzburga, Bregenzu, Budapesztu, Sarajeva oraz Pragi.

Kopacze Sparty Praga

To właśnie drużyna z Czech wywołuje niemałe zamieszanie. Aktywność trenera von Oranien-Nassau na rynku transferowym jest porażająca. Już pierwszego dnia zatrudnił trzech nowych zawodników z zagranicy, którzy będą wiedli prym w obecnym sezonie, a już na pewno będą należeć do wyróżniających się postaci. Z tego co się redakcja dowiedziała to asystent trenera Grünera (Rapid Wiedeń) rwał sobie włosy, gdyż jak się okazało obaj Panowie starali się pozyskać tego samego zawodnika! Trener Sparty okazał się jednak sprytniejszy i już na starcie uzyskał przewagę psychologiczną. Mecze pomiędzy praską Spartą a wiedeńskim Sportklub Rapidem zapowiadają się zatem niezwykle ciekawie także ze względu na pozaboiskowe wydarzenia.

Frank Holton żródło pierwszego konfliktu na linii Sparta – SK Rapid

Sezon pierwszy 1.Klasse przyniesie nam sporo meczów o charakterze derbowym, gdyż trzy kluby mają swoją siedzibę we Wiedniu. To wspomniany Rapid oraz Ochmistrze z Hofburga, pod władaniem rodziny panującej i członkowie wiedeńskiego Stowarzyszenia Piłkarskiego (Vienna FC), gdzie piecze nad nimi objął legendarny trener Wiktor Marecki. Austriackie kluby uzupełni: K.F. Bregenz( trener Jorg) i salzburdzka Korona (trener von Rokuszewski). Tylko jedna drużyna z Węgier, Honved będzie kierowana przez Borysa von Targersdorfa. Sarajevo będzie miało swojego reprezentanta, Slavije. Zespół poprowadzi Miroslav Barbarez. Ośmioosobowy skład uzupełni praska Sparta pod wodzą aktywnego von Oranien-Nassau’a.

Skarb kibica ligi piłkarskiej Monarchii już w następnym wydaniu Sportblatt! To będzie wyjątkowy numer! Dowiecie się z niego o wszystkich przedsezonowych wzmocnieniach, taktyce, rokowaniach na sezon i wiele, wiele więcej. Nie zapomnijcie! Czytajcie Sportblatt!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.