Galicja i Lodomeria jednoczy się w obliczu cierpienia ludności zamieszkującej Aztec!

0 Comments

Kurier Galicyjski

Napisane przez:
Jana von Maikowskiego dnia 25-ego sierpnia 2015 r.

Galicja i Lodomeria jednoczy się w obliczu cierpienia ludności zamieszkującej Aztec!

 

Wiemy, że powyższy tytuł mógł większość z państwa zaskoczyć, ale to najprawdziwsza prawda. W ostatnim czasie Jego Ekscelencja Jan von Maikowski zawitał w gościnę do Księstwa Sarmacji. Już od jakiegoś czasu wiedział, że Skarlandczycy rozpoczęli kolonizację Archipelagu Aztec, ale nie spodziewał się jakie to przyniosło konsekwencje tamtejszej ludności. Jak podają sarmackie media mieszkańcy Aztec cierpią z powodu chorób i nieludzkiego traktowania przez władze kolonialne. Niektóre wioski i osiedla objęto kwarantanną tworząc obszary odseparowane od świata zewnętrznego. W wielu miejscach zaczyna brakować, lekarstw, żywności i świeżego odzienia przez co społeczność Azteków ulega powolnej demoralizacji.

 

W związku z powyższą sytuacją Von Maikowski postanowił zorganizować akcję humanitarną we współpracy z markizem Vladimirem Iwanowiczem von Lichtensteinem. W ramach tej akcji na terenie Galicji i Lodomerii ogłoszono zbiórkę lekarstw i odzieży, które zostaną wysłane mieszkańcom Aztec. Galicyjskie władze zapowiedziały, że przyłączą się do akcji i zapewnią żywność potrzebującym. Zalegające w lokalnych spichlerzach nadwyżki zboża zostaną wykorzystane do produkcji pieczywa, a następnie wysłane w transportach zmierzających do Archipelagu Aztec.

 

Czy akcja humanitarna osiągnie zamierzony cel? Jak długo potrwa niedola Azteków? Ilu ludzi musi jeszcze zginąć przez imperialne zapędy?

Czytajcie Kuriera, a z pewnością znajdziecie odpowiedzi na te nurtujące pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Nowe pomysły na Uniwersytet Wiedeński

0 Comments

Napisane przez: Lukrecję Bourbon dnia 13-ego września 2015 r. Jego Cesarska i Królewska Mość Leopold August wyraził ostatnio zgodę na powołanie Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wiedeńskiego, który miałby zajmować się badaniem wymarłych v-kultur i ich historii.…

„Precz z wojną! Chcemy pokoju!”

0 Comments

Napisane przez: Jana von Maikowskiego dnia 24-ego maja 2015 r. Powyższe hasło to jedno z najczęściej słyszanych zdań na ulicach większych miast Królestwa Galicji i Lodomerii. Zapewne teraz zastanawiasz się dlaczego tak jest... Otóż od…