[WZ] Protesty przed ambasadą i wiece solidarności z premierem.

0 Comments

Franz Josef von Habsburg | 24. 02. 2013

wz-logo-strona

Po szokującym odtajnieniu korespondencji przez premiera Mortuusa i zrozumiałym oświadczeniu Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości zwykli obywatele byli nieco skonfundowani i zdezorientowani. Wierzymy, że tak musiało być – inaczej się postąpić nie dało wobec szantażu i gróźb. Szkoda jednak, że przez takie zachowanie musimy tracić szefa rządu w chwili, gdy Monarchii tak potrzebna jest jej aktywizacja i przynajmniej powrót do stanu sprzed kilku miesięcy. Żadne obce państwo nie jest warte tego, byśmy cenili je bardziej niż własnych obywateli.

oldphoto(4)
Węgrzy okazują wyrazy solidarności z premierem.

Jego Ekscelencja Łukasz Harpien, dotychczas ambasador Królestwa Dreamlandu w Monarchii Austro-Węgierskiej, został uznany za persona non grata i poproszony o opuszczenie granic naszego państwa. Jak zapewniono nas w c. k. Dyrekcji Policji, ambasadorowi przydzielono niemałą ochronę, by nikt nie zaatakował przedstawiciela obcego państwa. Przed ambasadą bowiem od rana zbierają się demonstranci, domagając się przeprosin za szantaż. Mimo ogromnych emocji, jakie budzą ostatnie wydarzenia, wszystko przebiega we względnym spokoju, pod okiem c. k. Dyrekcji Policji.

Poza ambasadą Dreamlandu w wielu miastach Monarchii doszło do demonstracji i wieców poparcia dla Prezydenta Ministrów Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości. Żadna z nich jednak nie osiągnęła jeszcze takich rozmiarów, jak ta w Budapeszcie. Mieszkańcy stolicy Węgier zawiązali bowiem ruch „SZOLIDARITÁS” (Solidarność), by wyrazić swoje poparcie dla działań szefa rządu. Redakcja „Wiener Zeitung” wierzy, że premier Mortuus, po zmianie na stanowisku nie wycofa się z życia publicznego i będzie nadal ważną osobą na scenie politycznej, zwłaszcza na Węgrzech.

Jednocześnie premier Mortuus w wyniku całej sytuacji nie chce chwilowo rozmawiać z prasą ze względu na swój stan zdrowia. Ponieważ w wielu miejscach Monarchii sprawa wywołała słuszne oburzenie, nierzadko także starsi patrioci musieli być hospitalizowani. Pragniemy im pomóc i dlatego „Wiener Zeitung” ogłasza zbiórkę na ofiary Szantażu Dreamlandzkiego. Aby ich wesprzeć, można wpłacić każdą kwotę na konto gazety z tytułem zapłaty „Die Opfer der Traumlandkrise”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta