[BN] Festiwal pod patronatem CK Ministra Kultury

0 Comments

Miroslav Barbarez | 21. 02. 2013

bn-logo-strona

W lipcu tego roku odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki świata World Music Festival, który stał się wizytówką Mostaru w Hercegowinie (południowa część BiH), nierozerwalnie związanym z tym miastem. Zapewnił o tym osobiście Cesarski i Królewski Minister Kultury, Pan Miroslav Barbarez, który przyjechał do miasta z dwudniową wizytą roboczą. Rozwiał tym samym obawy włodarzy Mostaru, na czele z burmistrzem Ante Lukanoviciem, którzy byli bardzo zaniepokojeni wpływem niedawnego kryzysu w Monarchii Austro-Węgierskiej na rozwój Bośni i Hercegowiny, w szczególności zaś na ryzyko wstrzymania rządowych programów promocji kultury.

„- World Music Festival, na którego scenach od lat prezentują się wykonawcy muzyki etnicznej i folkowej z całej Monarchii Austro-Węgierskiej, od lat stanowi ważny symbol nie tylko tego wspaniałego miasta, ale także całej naszej umiłowanej Monarchii” – powiedział minister Barbarez. „To szczególnie wtedy realizuje się piękne, kosmopolityczne dziedzictwo Austro-Węgier, w którym wszystkie narody, zebrane pod jednym berłem JCKM, słusznie uważają się za równe. Stanowi to wartość całego naszego państwa, tworzący diament, który dumnie lśni na mapie mikroświata. Bośnia i Hercegowina jest w tym diamencie niemniej istotnym składnikiem, niż pozostałe części Monarchii”.

Minister Barbarez zapewnił, że zrobi wszystko, aby festiwal odbył się bez problemów. „Mówię to nie tylko jako Bośniak, szczególnie związany z tą ziemią, ale też jako obywatel Monarchii Austro-Węgierskiej, członek Rządu Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości oraz patriota” – zakończył swoje przemówienie minister. Nie wykluczył również tego, by w przyszłości szeroko rozpropagować festiwal na Kontynencie Wschodnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta