Post Scriptum

0 Comments

zeitungMaksymilian Teodor I | 01. 01. 2013

 

Moi Drodzy,

Rok 2012 stał się już przeszłością, której nie mamy mocy już zmienić, chociaż byśmy tego bardzo chcieli. Było w nim wiele rzeczy, z których możemy być dumni i zadowolenie. Były również w nim błędy i nieprzyjemne sytuacje, których w przyszłości chcielibyśmy uniknąć. Sumując to wszystko możemy uznać ów rok za dobry, lub zły – i każdy zrobi to według własnego uznania.

Koniec roku i początek nowego to jednak także doskonały czas do przemyśleń; do zrobienia swoistego rachunku sumienia i sporządzenia noworocznych postanowień. Dzięki temu możemy stwierdzić, co zrobiliśmy w ubiegłych 365 dniach nie tak i wyciągnąć naukę jak postępować, by unikać niechcianych sytuacji. Również, co jest nie mniej ważne, warto abyśmy stwierdzili i podsumowali te dokonania, z których jesteśmy zadowoleni. Do nich również będziemy mogli wracać, czerpiąc ze zdobytego doświadczenia.

Planując przyszłość winniśmy brać pod uwagę lata poprzednie, a w nią samą spoglądać z nadzieją i wiarą. Mimo wszelkich obaw oraz uwidaczniających się przeszkód, należy patrzeć w przyszłość z dużą dozą optymizmu przeplatanego realizmem, który weryfikować będzie nasze plany przede wszystkim pod względem ich wykonalności. Nie bójmy się jednak mieć planów odważnych, wymagających dużej pracy i naszego zaangażowania, a także wspomnianej wcześniej nadzieji.

Niezależnie jednak do jakich wniosków dojdziemy podsumowując przeszłość oraz jakie postanowienia zrobimy na Nowy Rok, chciałbym w tym miejscu Wszystkim podziękować za pół roku zaufania oraz życia w nowej dla mnie roli, ale przede wszystkim chciałbym przeprosić za wszelkie błędy, jakie popełniłem, oraz nadzieje, które zawiodłem.

Z całego serca życzę nam Wszystkim, by w tym nowym roku, niezależnie czy jesteśmy Madziarami, czy Austriakami – abyśmy wszyscy umieli pracować dla dobra naszej Ukochanej Matki Monarchii, by wszelkie nasze sprzeczki były merytoryczne, a każdego z nas nie opuszczał dobry humor. Życzę, by ten nowy rok 2013 był lepszym, niż ów miniony.

(-) Maksymilian Teodor I, I. R., m. p.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta