Mowa Tronowa

0 Comments

zeitungMaksymilian Teodor I | 29. 12. 2012

 

An meine Völker!
Népeimhez!

Jestem kiepski w pisaniu takich odezw. Wolę mówić, ale: ad rem!

W ostatnich miesiącach mnie, jako Monarchę, spotkało wiele różnych sytuacji w życiu realnym, co przełożyło się na moją znikomą aktywność w wirtualnym świecie. W tym samym czasie Monarchię dotknął kryzys aktywności, zarówno ze strony obywateli, jak i głównego motoru państwa – mojego Rządu. Było to zrozumiałe, gdyż mieliśmy wakacje. W październiku jednak stan ten się nie poprawiał, lecz sam Prezydent Ministrów nie jest w stanie za wiele zrobić.

Kulminacyjnym momentem było zawirusowanie serwera oraz jego wyłączenie przez dostawcę usługi, co nieszczęśliwie zbiegło się z okresem przedświątecznym. Jak jednak widać – dostawca dopuścił już stronę do ponownego włączenia, z czego jestem bardzo rad.

Nie doszukuję się tutaj winnych stanu, który dzisiaj ma miejsce, a który każdy z nas obserwuje. Również ja nie pozostaję bez winy, za co korzę się przed Narodami Austro-Węgier wyrażając swoją skruchę i prosząc o przebaczenie.

Nawet w tak mało chwalebnej chwili nie może jednak zabraknąć kilku krótkich podziękowań, które chciałbym złożyć.

Na początku dziękuję Victorio Mortuusowi za nieustanne wsparcie – zwłaszcza te duchowe – oraz za czuwanie nad sprawami państwa, w tym monitorowanie sytuacji na arenie międzynarodowej, a także za pełnienie swoich obowiązków w tym okresie. Panie Prezydencie – spisał się Pan w tej nietypowej sytuacji bardzo dobrze, przejmując – właściwie – na siebie obowiązki całego mojego Rządu.

Dziękuję również Károlyemu Miklósowi za wsparcie mentalne i oferowaną pomoc i chęć działania. Tak ważne było w tym natłoku spraw realnych oraz problemów państwowych wsparcie płynące od osób, którym zależy na dobru Monarchii.

Serdeczne podziękowania składam Królestwu Surmeńskiemu, naszemu wieloletniemu partnerowi i przyjacielowi, na czele z Królem Surmenii Victorjosem Paulosigosem, za stałe zapewnienia o wsparciu i oferowanej pomocy w tych trudnych chwilach. Po raz kolejny silna Surmeńsko-Austro-Węgierska przyjaźń dała o sobie znać pokazując tym samym, że nie są konieczne po temu żadne pakty i umowy międzynarodowe. Przyjaźń tego nie potrzebuje.

Dziękuję Marcelowi Hansowi, naszemu dawnemu obywatelowi, za postawę obronną wobec Monarchii i bronienie jej terenów przed rozgrabieniem. Zapewniam w tym miejscu o wdzięczności mojej jak i Narodów Monarchii.

Dziękuję także wszystkim innym, których tutaj nie wymieniłem, a którzy nie poprzestawali wierzyć w Monarchię i nie przekreślili od razu jej istnienia. Jako Król i Cesarz wszystkie te i inne podziękowania pozostawiam w moim sercu przed Bogiem Samym. Zapewniam o pamięci i wdzięczności dla tych, którzy w tych trudnych dla nas chwilach okazali się być naszymi przyjaciółmi, ubolewającymi nad sytuacją w naszym kraju. Szczególnie jednak zapewniam o pamięci tych, którzy przygotowywali już godne pogardy plany rozszarpania ziem Austro-Wegierskich, niczym wilki przebrane w owczą skórę przyjaciół.

Dlatego z dniem dzisiejszym wprowadzam stan wyjątkowy na terenie całej Monarchii Austro-Węgierskiej na okres 30 dni. Stan ów ma na celu zapewnienie sprawnej reorganizacji Monarchii oraz jak najszybszego powrotu do dawnej aktywności naszego państwa, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Zapewniam również, jako Monarcha, że władza państwowa dołoży wszelkich starań, by obywatele odczuwali jak najmniej niedogodności, nad czym osobiście będę czuwał.

(-) Maksymilian Teodor I, I. R., m. p.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

ROTRIA WALCZY O PRZETRWANIE, DOROBEK

0 Comments

Donald von Dreml | 25. 06. 2008   Rotria wszystko zrobi by ratować swój dorobek państwowy. Pracowaliśmy długo by oddać się w ręce HERETYKA. EGOISTY. NIE POZWOLIMY BY ZNISZCZONO NASZ KRAJ. Kard Donald Klaus von…

Złożenie mandatu delegata

0 Comments

Riccardo von Rotberg | 09. 01. 2008   W dniu dzisiejszym Jego Cesarski i Królewski Majestat Franciszek Józef II przyjął moją rezygnację z funkcji Delegata Zgromadzenia Parlamentarnego. Przyczyną mojej decyzji było szereg nieporozumień i kłótni,…

ODRODZENIE MONARCHII!

0 Comments

My, z Bożej łaski cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Sławonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii etc, etc…, arcyksiążę Austrii Górnej i Dolnej, wielki książę Krakowa, książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krainy i…