[MZ] Oświadczenie Premiera Rządu Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Vidor four Simon | 26. 01. 2011

0 Comments

zeitung

Vidor four Simon | 26. 01. 2011

 

Wasza Cesarska i Królewska Mość!
Drodzy Obywatele!

Na podstawie art. 76 ust. 2 pkt 4 Ugody złożyłem na ręce Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości dymisję.

Obowiązkiem Premiera, jeżeli rezygnuje z własnej woli jest wyjaśnienie wszystkim powodów rezygnacji. Ostatecznym czynnikiem, który upewnił mnie co do tej decyzji były słowa Monarchy o politykach, a więc i o mnie. Poczułem, że straciłem zaufanie. Rząd, któremu przewodniczę od początku boryka się z problemami personalnymi. Z planu, aby teki ministerialne objęli fachowcy w danych dziedzinach nic nie wyszło, chociaż kilkakrotnie proponowałem opozycji wejście do rządu na zasadach zdrowej współpracy. Wielką porażką, przede wszystkim moją osobistą, jest brak systemu gospodarczego. W zakresie polityki wewnętrznej, pomimo braku konkretnego projektu, uważam za sukces ponawianą próbę rozpoczęcia dyskusji na temat samorządów. Jestem jednak w stanie przyznać, że przy optymistycznych założeniach tę całą pracę można ocenić na 3-.

Muszę podkreślić, że nikogo oczywiście za taką sytuacją nie winię. Nie chciałbym, aby uważano, że wypowiedź Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości odebrałem jak obrażone dziecko w piaskownicy. W ciągu krótkiego czasu przed Zgromadzeniem Parlamentarnym rozpocznie się procedura wyboru mojego następcy. Liczę, że dla dobra Monarchii zostanie nim godna i kompetentna osoba.

Po wyłonieniu nowego rządu, zapewne ku uciesze moich politycznych konkurentów, zrezygnuję całkowicie z aktywnego, publicznego życia w Monarchii Austro-Węgier i prawdopodobnie już do niego nie wrócę. Chcąc jednak pożegnać się z tym, co robiłem przez ponad 3 lata opublikuję w ciągu kilku tygodni kilka moich przemyśleń nt. mojej v-Ojczyzny.

Z poważaniem,

/-/ Vidor főur Simon
Premier Rządu Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta