List otwarty do Premiera

0 Comments

zeitungRiccardo von Rotberg | 29. 11. 2010

 

Szanowny Panie Premierze,

Piszemy do Pana ten list otwarty w związku z Pana obietnicą złożoną publicznie wszystkim obywatelom Monarchii. Minął już miesiąc odkąd został Pan mianowany Premierem Rządu Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości pełniąc przy tym funkcję Prezesa Sądu Najwyższego.

„Jeżeli w ciągu 30 dni nie znajdzie się nowa kompetentna osoba na to stanowisko [Prezesa Sądu Najwyższego] podam się do dymisji i wrócę do pracy w sądzie.”
19. paĽdziernika 2010 – Premier i Prezes Sądu Najwyższego Vidor Simon.

22. paĽdziernika złożył Pan przysięgę pod postanowieniem Monarchy o powołaniu Pana na urząd Premiera. Trzydziesty dzień minął 21. listopada, czyli ponad tydzień temu. Panie Premierze, czekamy na spełnienie swojej obietnicy.

Jesteśmy przekonani, że wyjdzie to na zdrowie Monarchii. Podczas miesiąca urzędowania Zgromadzenie Parlamentarne przyjęło jedną ustawę, która nie wniosła zbyt wiele do prawodawstwa Monarchii. Co prawda Pan Minister Jorg zainicjował debatę nad zmianami w samorządach, ale czy nie są do zmiany od dawna postulowane przez Liberalną Partię Austro-Węgier, którym Pan Minister sprzeciwiał się podczas rozmów koalicyjnych i wobec których mówił, że nigdy się na nie nie zgodzi?

Panie Premierze, nadszedł czas spełnienia obietnicy. Wzywamy do dymisji i powrotu do pracy w Sądzie Najwyższym. Monarchia potrzebuje bezstronnego Sędziego.

Z wyrazami szacunku
Członkowie Liberalnej Partii Austro-Węgier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta