Informacja MSZ No.1

0 Comments

zeitung

Victorio Mortuus | 27. 10. 2010

 

Wien, 27. Oktober 2010

Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Monarchii Austro-Węgier

W przeciągu kilku ostatnich dni na terytorium Monarchii Austro-Węgier z niezapowiedzianą wizytą roboczą przebywał Minister Spraw Zagranicznych Państwa Kościelnego Rotria.

Podczas kilkudniowego pobytu w krótkiej dyskusji z zarówno Jego Cesarską i Królewską Mością Franciszkiem Józefem II jak i obywatelami Monarchii doszło do kilkukrotnego obrażenia Monarchii Austro-Węgier, jej obywateli oraz osoby Monarchy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że takie zachowanie nie będzie tolerowane dlatego też Monarchia Austro-Węgier zgłasza swój kategoryczny sprzeciw wobec stylu i jakości prowadzonej polityki zagranicznej przez Państwo Kościelne Rotria. Rząd Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości uważa również, iż zachowanie takie wobec głowy państwa nie powinno mieć nigdy miejsca szczególnie ze strony Ministra Spraw Zagranicznych innego państwa. W związku z powyższym Ministerstwo Spraw Zagranicznych domaga się wystosowania oficjalnych przeprosin do osób, które obraził Minister Spraw Zagranicznych Państwa Kościelnego Rotria podczas swojej niechlubnej wizyty w Monarchii Austro-Węgier. Ministerstwo informuje również, że w zaistniałej sytuacji i przy braku działań władz Państwa Kościelnego wobec niekompetentnych urzędników, Rząd Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości nie dostrzega możliwości poszerzania współpracy oraz kreowania dobrych stosunków pomiędzy tymi dwoma krajami.

/-/ Victorio Mortuus
Minister Spraw Zagranicznych
Monarchii Austro-Węgier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta