Nauka, Gospodarka, Rozwoj – Xavery Klopocki

0 Comments

zeitunghr Xavery Klopocki | 21. 06. 2010

 

Moi drodzy!

Dlaczego zaczynam ten list wlasnie tak? Dlaczego nie 'Wyborcy’? 'Obywatele’? 'Austro- Wegrzy’?

Powod jest prosty. Chcialbym najpierw Wam wszystkim podziekowac. Za co? Za to, ze razem tworzymy tak wspaniala spolecznosc, jak Monarchia Austro- Wegier.

Nie chce zwracac sie do Was jak polityk do wyborcow. Chcialbym, zebyscie zobaczyli we mnie tego, kim naprawde jestem. Czlowieka takiego jak kazdy z Was. Przeciez tak naprawde jestem studentem ekonomii 🙂

Sesja dla mnie tez byla masakra, ledwo mialem czas na jedzenie i spanie, a co dopiero internet. Ale mimo to dzialam w Monarchii. Jestem dziennikarzem, czesc z Was na pewno czytala moje ostatnie wywiady. O dziwo, pomimo duzych roznic w pogladach politycznych, udalo mi sie jakos dogadac z rozmowcami. Dlaczego?

Bo wierze w porozumienie. Wierze w to, ze dwoch rozsadnych ludzi, niezaleznie od roznic na pewno znajdzie jakas plaszczyzne porozumienia.

Wierze tez w fachowosc. Wszystko to co robie, staram sie robic najlepiej jak umiem.
Jaka jest moja wizja Monarchii? Bardzo prosta.

Rozwoj nauki- niedawno reaktywowal sie Cesarski i Krolewski Uniwersytet Wielki, z racji realnej wiedzy w dziedzinie finansow mam zaszczyt byc wykladowca tego wlasnie kierunku. Uwazam, ze Monarchia moze stac sie potega na arenie mikronacyjnej pod wzgledem jakosci ksztalcenia. Do tego wlasnie chcialbym dazyc jako Delegat w Zgomadzeniu Parlamentarnym, poprzez wspieranie dzialalnosci uczelni wyzszych, pozostawiajac im jednak szeroka autonomie.

Rozwoj gospodarki- uwazam, ze Monarchia zasluguje na system gospodarczy z prawdziwego zdarzenia. Uwazam, ze potrzebuje aktywnych przedsiebiorcow i sprawnie dzialajacych firm. O to wlasnie zamierzam sie starac, jako czlonek Zgromadzenia Parlamentarnego.

W kwestii prawa- uwazam, ze 'mniej to wiecej’. Nie musza istniec ustawy, regulujace kat zakrzywienia banana, czy rozmiar chusteczki do nosa.
Prawo powinno byc proste, przejrzyste i jasne.

Prosze Was z calego serca- glosujcie. Macie wybor, nie odrzucajcie tej szansy.
Monarchia zasluguje na Wasz glos.

Kandydat do Zgromadzenia Parlamentarnego

Szanowni obywatele i mieszkańcy.
Stawiając na Porozumienie Obywatelskie, wybieracie Państwo Monarchię i władzę przyjazną obywatelom i mieszkańcom, wybieracie rozwój i współpracę na arenie międzynarodowej, wybieracie przyszłość Monarchii, na którą sami będziecie mieli wpływ. Myślę, że wybór podjęli już Państwo dawno, na podstawie postępowania każdego z nas.
(-) Tivadar Zoltan baró Szücs
Prezes Porozumienia Obywatelskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

JEDER STOSS – EINS TZIPROFLOX. INTERWENCJA W BRC

0 Comments

Walter Erich Jorg | 28. 02. 2010   Walentynki, Święto Zakochanych. Ten dzień dla mieszkańców Surmenii był bardzo wyjątkowy, poza wspomnianym świętem. Rewolucjoniści na wschodzie kraju ogłosili utworzenie nowego państwa. Nazwali ją Biedną Republiką Ciprofloksji,…

Rzecz o aktywności

0 Comments

Vidor Simon | 23. 06. 2009 Wasza Cesarska i Królewska Mość! Szanowny Panie Premierze! Szanowny Panie Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego!Dzisiaj liczba zarejestrowanych użytkowników osiągnęła 500 osób - dużo czy mało? Powiem tak: sporo. A jak jest…

Złożenie mandatu delegata

0 Comments

Riccardo von Rotberg | 09. 01. 2008   W dniu dzisiejszym Jego Cesarski i Królewski Majestat Franciszek Józef II przyjął moją rezygnację z funkcji Delegata Zgromadzenia Parlamentarnego. Przyczyną mojej decyzji było szereg nieporozumień i kłótni,…