Komunikat Armeegruppe von Rabl № 9/10

0 Comments

zeitungFranz Josef von Habsburg | 11. 03. 2010

 

Wobec rozbicia głównych sił rebeliantów, a także zmiany charakteru działań, dalszy pobyt dużych sił regularnych na terenie działań nie jest już potrzebny. Główny ciężar utrzymania porządku i bezpieczeństwa, a także pościgu za członkami władz rebelianckich, służb oraz niedobitków wojsk przejmują kompanie graniczne oraz żandarmeria. Formacje te są znacznie lepiej dostosowane do takiego charakteru działań niż regularne formacje wojskowe.
Jak dotąd nie udało się ująć przywódców rebelii. Przypuszczamy, że udało im się zbiec za granicę. Dotarły też do nas informacje, ze wzmiankowani ukrywają się w doskonale zamaskowanych górskich jaskiniach wraz z garstką lojalnych bojowników. Ta informacja wymaga potwierdzenia. Bardziej prawdopodobnym jednak jest, że zbiegli przebywają za granicą.
Tymczasem w dniu dzisiejszym rozpoczęto operację powrotu wojsk do garnizonów.
Dowództwo Armeegruppe von Rabl przeprasza za utrudnienia w poruszaniu się po drogach Monarchii, gdzie mogą się pojawić kolumny wojsk wracających do swych miejsc stacjonowania. Problemy mogą także mieć pasażerowie pociągów, jako że wojskowe transporty kolejowe mogą zdezorganizować rozkłady jazdy.
Armia dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia te były jak najmniej dotkliwe oraz możliwie krótkotrwałe. Aby to umożliwić opracowano precyzyjny harmonogram przewozów zakładający jak najmniejszą uciążliwość.
Dziękujemy za wyrozumiałość, i myślimy, że mimo wszystkich utrudnień wszyscy będą cieszyli się z powrotu swoich bliskich do domów.

Pomimo formalnego zakończenia operacji przeciw Ciprofloksji oraz powrotu uczestniczących w niej jednostek do garnizonów, pozostaną one przez pewien czas w gotowości powtórnego włączenia się do akcji w razie wystąpienia nieprzewidzianych wydarzeń.

(-) Dowództwo Armeegruppe von Rabl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta