[ON]Annus probationis

0 Comments

newsOtto von Rütelheld | 01. 01. 2010

 

 

W mijającym roku jak już napisał Monarcha w Noworocznej Mowie Tronowej zdarzyło się wiele, a w przyszłym roku zdarzy się jeszcze więcej.

Przyszły rok przynosi nam wiele ważnych pytań na które będziemy musieli odpowiedzieć, zastanawiając się kim jesteśmy, czy bardziej kim się staliśmy i dokąd podążamy.

Pozwoliłem sobie spisać kilka najważniejszych pytań które w dużej mierze dotyczą każdego z nas. Czy takiego Monarchy, czy takiego Premiera, czy takiego Ciemnoty, otóż:
Jaka jest nasza rola w mikroświecie?
Jaką politykę powinniśmy przyjąć jeśli chodzi o nowych mieszkańców?
Nie czy, ale jaki powinniśmy mieć System Gospodarczy?
Jakimi jesteśmy mieszkańcami Austro-Węgier i co jeszcze dla nich możemy zrobić?
I przede wszystkim, ku czemu podąża Monarchia Austro-Węgier po pięciu latach swojego istnienia?

Przyszły rok będzie także rokiem podsumowań działań Monarchy, oraz Rządów dotychczasowych Premierów. Zapowiadamy zatem rozprawienie się z naszą historią i nie zostawienie żadnych jeńców.

Prócz refleksji, czeka nas także wiele pracy związanej choćby z obchodami piątych urodzin naszego wspólnego dziecka – Monarchii. Winniśmy wykonać je we własnym, innym stylu jak na Austro-Węgry przystało. (może warto jakieś zawody międzynarodowe zrobić?).

Jednakże muszę rozwiać ten sielankowy nastrój wzajemnego klepania się po tyłkach i peanów, oraz gróĽb. Gdyż przyszły rok będzie, (jak mówi temat) rokiem próby związanym z kryzysami, głównie na polu aktywności tworów państwowych w mikroświecie, ale przede wszystkim ogromnym niżem związanym ze zmniejszeniem się nowych członków naszych społeczności.
Zapewne wiele państw tej próby nie przetrwa, dlatego też musimy już dziś myśleć o tych sprawach dnia jutrzejszego, które są ważne dla nas Narodu Monarchii Austro-Węgier, naszej małej Ojczyzny.

* * *

Z okazji Nowego Roku, redakcja Obleśnych Nowinek, pragnie życzyć sobie i Wam, drodzy czytelnicy wszystkiego najlepszego! Powodzenia w życiu osobistym, ale i zawodowym.
Niech zapał do pracy nigdy w nas nie gaśnie, a wręcz rozpala się z każdym dniem. Życzymy także czasu, aby nigdy go nie brakło i aktywności w Monarchii, by liczba nasza nie malała, a wzrastała z dnia na dzień.

/-/ Redakcja Gazety
Obleśne Nowinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

[ON] Monarcha przyłapany na kradzieży! Cz. 1

0 Comments

Otto von Rütelheld | 28. 01. 2011     Wybaczcie tytuł tego artykułu, acz nie mogłem się powstrzymać... Ale koniec żartów. Zdaję sobie sprawę, że jestem raczej postrzegany jako ten, który dzieli, który niszczy, który…

[ON] Krótkie info

0 Comments

Otto von Rütelheld | 24. 05. 2010     Wnoszę o usunięcie mojej gazety ze spisu mediów, tytułów nie mam, bo jak bym mógł, z ogromną chęcią zrzekłbym ich się. Proszę także o zbanowanie konta,…

Wielki powrót “Obleśnych Nowinek”!

0 Comments

 Jako wszem i wobec wiadomo, niezwykłości w bród się ostatnio w naszej Monarchii dzieje. Pismo nasze zostaje więc wznowione ku pokrzepieniu Obywateli. Otóż Państwo Szanowni - zjawisko nowe zupełnie, jakby odgórnym jakowymś trafem wiedzione, w Splicie…