[S-G]Hofburg Nadaje 21 gru. 2009

0 Comments

sg

Otto von Rütelheld | 22. 12. 2009

 

W ubiegłym tygodniu wiele się działo… Od uroczystości okrągłego V lecia istnienia Mandragoratu Wandystanu, po otwartą kłótnię na forum Organizacji Polskich Mikronacji. Ale do rzeczy.

Początek tygodnia mijał dość spokojnie… Powolne ukańczanie przygotowań do dzisiejszych uroczystości 731 rocznicy objęcia tronu Austrii przez ród Habsburgów. Jednakże 19 grudnia miał miejsce nieprzyjemny incydent. Otóż Miłościwie Panujący włączył się do dyskusji rozpoczętej przez osobę mieniącą się tytułem Wielki Triumwir Triumwiratu Erboki, niejakiego Eryka z Adamas. Owa persona złożyła wniosek o „Samorozwiązanie się Organizacji Polskich Mikronacji” mówiąc o matactwach, czy zdominowaniu organizacji przez duże państwa, a także o nieliczeniu się ze zdaniem mniejszych mikronacji.
Burzliwe dyskusje trwały do póĽnych godzin nocnych, a przedstawiciel Erboki w między czasie zdążył obrazić Jego Cesarski i Królewski Majestat stwierdzeniami, choćby: „Morda w kubeł”.
Pragniemy pochwalić Rząd Premiera Tivadara Szucsa, gdyż ten niezwłocznie po zaistniałym fakcie złożył notę protestacyjną u Sekretarza Generalnego OPM i zarządął przeprosin Monarchy. W tym samym czasie miały miejsce ochodzy V Lecia Mandragoratu Wandystanu, podczas którego politycy aktywnie dyskutowali o wniosku, nie szczędząc mu ostrych słów krytyki.
Wszystko skończyło się póĽnej, a następnego dnia Sekretaż Generalny wycofał wniosek i zamknął dyskusję.

W dniu dzisiejszym maja miejsce obchody 731 rocznicy objęcia tronu Austrii przez ród Habsburgów. Rano miała miejsce defilada wojsk reprezentacyjnych i jednostek historycznych pod pałacem w Hofburgu.
Na wieczór planowane jest orędzie Monarchy do narodu.

Zapraszamy także na forum, gdzie można przeczytać wypowiedĽ Monarchy, będącą swoistym kompedium informacji na temat obecnej sytuacji w OPM. Wszystko jest okraszone prywatnymi komentarzami Franciszka Józefa II:
http://austro-wegry.org/forum/viewthread.php?forum_id=5&thread_id=939

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

SCHWARZ-GELB NO.5 – Nie żartuj z Hermana…

0 Comments

W pierwszy sierpniowy poniedziałek miał ukazać się drugi odcinek z serii, ale z powodu awarii "maszyny drukującej" mamy nieznaczne opóźnienie. Pomimo sporych problemów wszystko wróciło już do normy, zatem zapraszamy Państwa do naszego stałego już…

Schwarz-Gelb No.12– Nie żartuj z Hermana…

0 Comments

Uczniowie czas do szkoły! Niektórzy się cieszą(ta mniejsza część), ale całkiem spora grupa ze łzami w oczach wraca by usłyszeć dzwonek na lekcję. I to głównie dla nich dzisiejsze wydanie poświęcamy na żarty o szkole.…

Nowe Schwarz-Gelb

0 Comments

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nie ma nic piękniejszego i niezwyklejszego w realnym świecie jak narodziny dziecka. Poczęcie jest okraszone swego rodzaju specyficzną magią, którą zrozumieją tylko rodzice. Ta wyjątkowość, w dodatku ujawnia się i uwydatnia tylko tym, którzy…