[S-G] Hofburg Nadaje! Otto von Rütelheld | 30. 11. 2009

0 Comments

sg Otto von Rütelheld | 30. 11. 2009

 

W związku, iż wielu rodaków tak na prawdę nie wie co się dzieje za murami Pałacu w Hofburgu, czy też letniej posiadłości Schönbrunn, nasz Miłościwie Panujący Monarcha, Franciszek Józef II postanowił wyjść z inicjatywą do ludu, zlecił Ochmistrzowi i Kancelarii Monarszej publikację co tygodniowych sprawozdań z wydarzeń minionego tygodnia.
Rozpoczynamy zatem krótkim kalendarium z zeszłego tygodnia 23 – 30 listopada:

W tym czasie Monarcha wraz z Dworem udał się na niesamowite kilku dniowe polowanie. Towarzyszyli Jego C-K Majestatowi zaproszeni goście.
Łowy były niezwykle udane, udało się ustrzelić wiele dorodnych okazów zwierzyny, a nocne biesiady trwały do białego rana.

Trzeba także nadmienić, iż Monarcha prócz zabaw prowadził także poważne dyskusje na temat wyglądu Monarchii w tych ciężkich czasach. Wszelkie dyskusje zaowocowały konkretnymi pomysłami i działaniami. Jednym z nich jest owy cykl.

Z kolei dzisiaj Majestat brał udział w akcie koronacji w Warszwie, stolicy Rzeczpospolitej Obojga Narodów, gdzie insygnia uzyskał Jego Królewska Mość Jan IV.
Ze względu na turbulencje, jakim uległ Monarszy samolot, Franciszek Józef II trafił jedynie na bankiet na którym rozmawiał o mikronacjach z niektórymi z gości imprezy, np. Jego Świątobliwością Hadrianem I

Mamy na dzieję, iż co tygodniowe „Hofburg Nadaje” będzie się Państwu podobać. Zapraszamy do komentowania, oraz zgłaszania uwag tu, lub na C. i K. Pocztę Ochmistrza Dworu – Otto von Rütelhelda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Schwarz-Gelb No.1 – Nostalgia Wakacyjna

0 Comments

W dzisiejszym, premierowym wydaniu Schwarz-Gelb chcemy Państwu zaprezentować jeden z planowanych cykli o nazwie "Nostalgia Wakacyjna". To seria wywiadów, które będą ukazywały się na naszych łamach, co tydzień, w piątek właśnie. Począwszy od dnia dzisiejszego…

SCHWARZ-GELB NO.15 – DESZCZOWA DAMA

0 Comments

W dzisiejszym odcinku z serii spotkamy się z młodą przedstawicielką płci pięknej. Nie jest może znana w "szerszych kręgach". Zdążyła jednak "zabłysnąć" w Monarchii Austro-Węgierskiej, ale najbardziej znana jest z pobytu w Rzplitej. Przed Państwem…

SCHWARZ-GELB NO.2 – NOSTALGIA WAKACYJNA

0 Comments

Już dziś przed Państwem uniżamy się i w Nostalgii Wakacyjnej spotkamy kolejnego obywatela Monarcho Austro-Węgierskiej. Nie jest to człowiek nijaki, wręcz nie da się inaczej go określić jak... legenda. Nie ma większych wśród nas... To…