Oficjalne wyniki

0 Comments

zeitungEdmund von Rabl | 10. 12. 2008

 

Oficjalny komunikat w sprawie śmierci Premiera Miklosa Vaya

W klinice Rudolfinerhaus przeprowadzono badania oraz dokonano identyfikacji ofiar tragedii śmigłowca z Premierem na pokładzie. Potwierdziły one, że na pokładzie znajdował się Premier. Zidentyfikowano także ciała członków załogi maszyny oraz ochrony.

Równocześnie w bazie lotniczej Wiener Neustadt prowadzono badania szczątków maszyny. Ich wstępne wyniki potwierdzają fakt oblodzenia czujników układu nawigacyjnego, co spowodowało błędne jego działanie. Podczas feralnego lotu pilot w warunkach bez widoczności musiał polegać jedynie na wskazaniach przyrządów. Ponadto nastąpiło oblodzenie łopat wirnika nośnego, co spowodowało zakłócenia opływu aerodynamicznego, i skutkowało to znacznym spadkiem siły nośnej dając w konsekwencji szybką utratę wysokości.
Odczytano także zapis czarnych skrzynek. Według niego piloci walczyli do końca o uratowanie maszyny. Mimo ich nadludzkich wysiłków nie zdołali uniknąć katastrofy.
Stwierdzono, że w ostatniej fazie lotu Premier miał stałą łączność z kabiną pilotów, którzy informowali go o sytuacji. Dzięki temu zostały zarejestrowane ostatnie słowa Premiera Miklosa Vaya. Brzmiały one:
„Boże, zbaw Węgrów”.

Jeśli Monarcha nie zarządzi inaczej, ofiary tragedii zostaną pochowane z pełnymi honorami wojskowymi na Cmentarzu Centralnym w Wiedniu.

Członkowie załogi zostaną pośmiertnie odznaczeni, zaś ich rodziny otoczone opieką ze strony państwa.

Na miejscu katastrofy zostanie postawiony pomnik, którego integralnym elementem będą szczątki śmigłowca którym leciał Premier.

Ministerstwo Wojny
Edmund von Rabl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Staats Television informuje…

0 Comments

Riccardo von Rotberg | 24. 09. 2007   A. Staats Television oferuje wykonanie reklamówek wyborczych i/lub emisję kandydatów do IZBY DELEGATÓW w wyborach 28-30 września. Nie zostają pobrane opłaty z tego tytułu. Zgłoszenia do 25.…

Stanowisko rządu Krajów Korony Św.Stefana

0 Comments

Victorio Mortuus | 11. 07. 2007   Wczoraj,10 lipca,Państwo Kościelne ze swą siedzibą w Rotrii ogłosiło powołanie do życia Świętej Inkwizycji. Jedyne wyjaśnienia co do powodów jej powstania są krótkie i znikome,a brzmią następująco: "Święta…

Otwarcie Monitora Rządowego.

0 Comments

Miklos Vay | 29. 06. 2008   Rząd Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości serdecznie zaprasza na uroczystość, która odbędzie się dziś, tj. w niedzielę, dnia 29 czerwca 2008 o godz. 20 : 30 na czacie…