Oficjalne wyniki

0 Comments

zeitungEdmund von Rabl | 10. 12. 2008

 

Oficjalny komunikat w sprawie śmierci Premiera Miklosa Vaya

W klinice Rudolfinerhaus przeprowadzono badania oraz dokonano identyfikacji ofiar tragedii śmigłowca z Premierem na pokładzie. Potwierdziły one, że na pokładzie znajdował się Premier. Zidentyfikowano także ciała członków załogi maszyny oraz ochrony.

Równocześnie w bazie lotniczej Wiener Neustadt prowadzono badania szczątków maszyny. Ich wstępne wyniki potwierdzają fakt oblodzenia czujników układu nawigacyjnego, co spowodowało błędne jego działanie. Podczas feralnego lotu pilot w warunkach bez widoczności musiał polegać jedynie na wskazaniach przyrządów. Ponadto nastąpiło oblodzenie łopat wirnika nośnego, co spowodowało zakłócenia opływu aerodynamicznego, i skutkowało to znacznym spadkiem siły nośnej dając w konsekwencji szybką utratę wysokości.
Odczytano także zapis czarnych skrzynek. Według niego piloci walczyli do końca o uratowanie maszyny. Mimo ich nadludzkich wysiłków nie zdołali uniknąć katastrofy.
Stwierdzono, że w ostatniej fazie lotu Premier miał stałą łączność z kabiną pilotów, którzy informowali go o sytuacji. Dzięki temu zostały zarejestrowane ostatnie słowa Premiera Miklosa Vaya. Brzmiały one:
„Boże, zbaw Węgrów”.

Jeśli Monarcha nie zarządzi inaczej, ofiary tragedii zostaną pochowane z pełnymi honorami wojskowymi na Cmentarzu Centralnym w Wiedniu.

Członkowie załogi zostaną pośmiertnie odznaczeni, zaś ich rodziny otoczone opieką ze strony państwa.

Na miejscu katastrofy zostanie postawiony pomnik, którego integralnym elementem będą szczątki śmigłowca którym leciał Premier.

Ministerstwo Wojny
Edmund von Rabl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta