Komunikat 1. Gabinetu Cieni

0 Comments

zeitung Riccardo von Rotberg | 19. 10. 2008

 

Komunikat nr 1 Gabinetu Cieni

Wiedeń, 19. Października 2008

Szanowni Państwo,

W ostatnim tygodniu mieliśmy okazję wysłuchać expose Premiera Miklosa Vaya. Można by długo dyskutować nad słowami tam zawartymi, ale nie po to powstał Gabinet Cieni. Wyrażamy jednak swoje głębokie niezadowolenie z planów nowego Rządu, który nie przedstawił żadnych rozsądnych pomysłów na poprawę życia w Monarchii.

Drodzy Obywatele,

Opracowaliśmy własny plan działania na rzecz Austro-Węgier na najbliższą kadencję. I będziemy ten plan realizować niezależnie od tego, kto pozostanie u steru władzy.

Najważniejszym celem, jaki przed sobą postawiliśmy, jest włączenie zwykłych obywateli w życie kraju. Powstaje ustawa o obywatelstwie, sposobie jego nadawania i odbierania, ureguluje ona status mieszkańców oraz kwestie paszportów i dowodów tożsamości. Co za tym idzie, zostanie wprowadzony ruch wizowy. Poprawi to znacząco bezpieczeństwo oraz będzie stanowiło skuteczny środek zapobiegawczy dla wydarzeń jak te z Insbrucka. Jest to najlepsze z rozwiązań. Rozwiązanie, którego sami obywatele praktycznie nie odczują.

Piotr de Burg von Baden przygotowuje również ustawę o zapomogach i pomocy dla nowych obywateli. Dzieje się to w porozumieniu z Wasilijem Petrowiczem.

Powstaje nowelizacja Prawa Gospodarczego i rozporządzeń, które jeszcze bardziej ułatwią życie zwykłym obywatelom. Dokonana zostanie nowelizacja rozporządzenia o wynagrodzeniach w strefie budżetowej. Zostaną dodane nowe stanowiska, które do tej pory były pomijane. W dalszym czasie zostanie przedstawiony plan inwestycji państwa w wspieranie małej przedsiębiorczości oraz nadanie koronie austro-węgierskiej realnej wartości i wyglądu.

Mieszkańcy Krajów Koronnych Monarchii,

Rudolf Habsburg rozpocznie w najbliższym czasie prace nad nowelizacją ustawy o federacji piłkarskiej, która zniesie jednoosobowy dominat prezesa wypieranego politycznie przez ministra kultury. Polityka musi trzymać się jak najdalej od sportu i odwrotnie. W przeciwnym razie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, głównie zastoju. Jak wiadomo, Monarchia nie obfituje w muzea i miejsca kultury, zmieni to przygotowywana ustawa o miejscach kultury. Ochroną zostaną otoczone zabytki oraz parki narodowe.

Ostatnim aspektem prac Gabinetu Cieni jest tematyka wojenna. Karl Georg Habsburg odpowiedzialny jest za przygotowanie planów ćwiczeń marynarki wojennej oraz wojsk lądowych. Jeśli pozwolą na to warunki, będzie szansa na ich przeprowadzenie z naszymi sojusznikami.

Jednak nasze plany mogą nie doczekająć się pełnej realizacji, gdyż podejmowane przez nas decyzje i działania nie mają obowiązującej mocy prawnej. A zależą do dobrej woli Rządu Miklosa Vaya. Tylko dymisja obecnego gabinetu pozwoliłaby na ich spełnienie. Wszystkie postępy w pracach znajdą się na stronie Liberalnej Partii Austro-Węgier.

Z poważaniem
(-) Ministrowie Gabinetu Cieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta