Teka Stańczyka (1 września 2008)

0 Comments

Po Debacie – kilka słów komentarza

Opublikowane w Polityka, Wybory 1 wrzesień, 2008 przez: Benedykt Szujski

W dniu wczorajszym na prośbę uczestników odbyła się mimo braku wcześniejszej zapowiedzi debata przedwyborcza między Panem Przewodniczącym Riccardo von Rotberg z LPAW a Panem Piotrem de Burg von Baden z AWPD.

W czasie przeszło trzy godzinnej debaty poruszono między innymi temat kierunków przyszłej polityki zagranicznej, naprawy wymiaru sprawiedliwości, reformy systemu finansowego czy wizji przyszłego systemu gospodarczego Monarchii.
Debata stała na wysokim poziomie zarówno pod względem kultury prowadzenia dyskusji jak i pod względem merytorycznym.
W dniu dzisiejszym poprosiliśmy obu uczestników o udzielenie komentarza na temat przebiegu debaty i oceny ich własnego występu. O to one:

“Przebieg debaty oceniam dobrze, szanowny pan Redaktor wywiązał się z swego zadania, prowadził rzeczowo ową debatę. Co do mego występu jestem trochę niezadowolony, przeceniłem swoje możliwości ale nie żałuję występu. Nie jestem jednak w pełni usatysfakcjonowany z swej postawy. Jeżeli chodzi o to kto lepiej wypadł, oceniam że pan przewodniczący von Rotberg. Nie oznacza to jednak aby miał rację w wszystkich przez siebie postawionych tezach. Najbardziej spodobał mi sie pomysł na utworzenie dwóch osobnych kodeksów, i jako AWPD będziemy popierać tą inicjatywę. Nie mam nic więcej do dodania, wszystko okaże się w czasie wyborów, wtedy społeczeństwo oceni kto miał rację w tej debacie , i komu zaufa oraz powierzy rządy.”

– Piotr de Burg von Baden

 

“Wczorajsza debata pokazała, w jakich kierunkach będą rozwijały się Austro-Węgry, jeśli wybory wygra AWDP lub LPAW. jej przebieg udowodnił, że polityka może być wolna od wyzwisk, które rodzą się z braku argumentów. a tych nie brakowało nikomu. To, kto wypadł lepiej, jest pytaniem do wyborców i to ich należy zapytać.”

-Riccardo von Rotberg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta