Oświadczenie MSZ

0 Comments

zeitung

Victorio Mortuus | 31. 08. 2008

 

Na początku chcę nadmienić, iż nie będzie to klasyczne bezosobowe oświadczenie, które stosuje się zazwyczaj. Piszę to oświadczenie w imieniu własnym, jako Ministra Spraw Zagranicznych jak i całego rządu Monarchii w kontekście polityki zagranicznej i za jego treść biorę pełną odpowiedzialność.

Na przestrzeni ostatnich dni mogliśmy wszyscy obserwować rozwój kampanii wyborczej, a co za tym idzie także i obietnic kandydatów do Zgromadzenia Parlamentarnego. Ministerstwo, jako komórka rządowa odpowiedzialna za politykę zagraniczną, nie bierze udziału w żadnych działaniach wyborczych, jednak w obliczu aluzji i plotek na temat współpracy z naszymi sojusznikami, jakimi niewątpliwie są Zjednoczone Królestwo Brugii oraz Królestwo Surmeńskie, pragnę wyjaśnić wszystko co wyjaśnić mogę.
Tak więc tak, Monarchia Austro-Węgier uzyska od strony brugijskiej System Gospodarczy „Ulryk” i nie zamierza w żadnym wypadku odrzucać tej propozycji na rzecz bliższych, gospodarczych czy politycznych, stosunków z jakimkolwiek innym krajem, w tym z Księstwem Sarmacji. Obecnie prowadzone są działania techniczne zmierzające do prawidłowego umiejscowienia Systemu Gospodarczego w naszych serwisach oraz systemach, nad którym to pracuje zarówno strona rządowa jak i nasi przyjaciele ze Zjednoczonego Królestwa Brugii.
Na dniach planowane jest podpisanie umowy o przekazaniu i udostępnieniu Systemu Gospodarczego przez Zjednoczone Królestwo Brugii Monarchii Austro-Węgier. Umowa zostałaby podpisana już wcześniej gdyby nie pewne okoliczności losowe oraz problemy techniczne udaremniające odpowiedni kontakt rządu Monarchii z rządem Brugii.
Naszym kolejnym ważnym sojusznikiem jest Królestwo Surmeńskie, o którym każdy kandydat w wyborach obecnie zapomina. Monarchia w pierwszej kolejności stawiać będzie na współpracę z tym krajem, a dopiero później z innymi, co także planowane jest zapisania w odpowiednich dokumentach.

Na zakończenie, jako polityk rozumiem czas wyborów i tworzenia propagandy wyborczej, jednak jako dyplomata proszę, nalegam i żądam od każdego rozsądnego człowieka, który w wyborach startować się zdecydował, by nie tworzyć nieodpowiedzialnej, niepotrzebnej i szkodliwej iluzji złego stanu rzeczy w polityce zagranicznej oraz nieudolności negocjacji z jakimkolwiek krajem. Ogłaszanie dziwnych teorii oraz strasznych historii w żadnym wypadku nie służy Monarchii zarówno w sprawach wewnętrznych jak i zagranicznych.
Tak więc po raz kolejny jednak nie ostatni apeluję do każdego o zdrowy rozsądek w wypowiedziach dotyczących delikatnej materii jaką jest polityka zagraniczna.

/-/ Victorio Mortuus
Minister Spraw Zagranicznych
Monarchii Austro-Węgier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta