Teka Stańczyka (26 sierpnia 2008)

0 Comments

Wywiad z Carem Rosji

Opublikowane w Polityka, Wywiad 26 sierpień, 2008 przez: Benedykt Szujski

Moim dzisiejszym gościem jest Piotr IV Romanow-Wolecki, obywatel wielu państw w tym Monarchii Austro-Węgierskiej a od niedawna restaurator Carskiej Rosji i jej samozwańczy, tymczasowy Car.

 

Redakcja: Witam Wasz Carski Majestat

Car: Witam

R: Wasza Carska Mość posiada wiele obywatelstw i powszechnie uważany jest za kosmopolitę dlatego wielu dziwi fakt tak wielkiego zaangażowania WCM w ratowanie młodego Carstwa Rosyjskiego. Skąd u Jego Carskiej Mości to niezwykłe oddanie sprawie ratowania Imperium Carów?

C: Od razu wiedziałem, że to państwo jest inne, wyróżnia się spośród wielu mikronacji. Przez byłego cara już tego nie byłoby, Carstwo dostało cios w plecy. Nie podniosło by się, gdyby nie zaangażowanie oddanych Rosji ludzi, którymi kierowałem.

R: Co sprawiło, że Wasz Carski Majestat uznał właśnie siebie za osobę odpowiednią do objęcia tronu po Carze Michaile?

C: Największa wiedza o carskiej Rosji, nie małe doświadczenie w kierowaniu mikronacją i instynkt przywódczy zdecydowały, że ja mam zaszczyt być Carem. Choć na początku nie wiedziałem, czy nim zostać, czy nie. Ale jednak zdecydowałem się na ten krok i nie żałuję go.

R: Jak Wasza Carska Mość ocenia postawę cara Michaiła który opuścił kraj bez ustanowienia regenta ani jakiejkolwiek legalnej władzy?

C: Cóż, postąpił bardzo źle. Na początku jego panowania widać było, że ma ochotę zbudować wspaniałą mikronację, ale niestety. Pozostawił kraj, nie ustanowił żadnych władz, Duma Państwowa wykruszyła sie, nie odpowiadał na żadne listy, wiadomości, prośby, pytania- to jego przestało już obchodzić. Mam nadzieję, że jednak kiedyś wróci, gdyż posiada ogromną wiedzę, którą można by było przerzucić na czyny.

R: W oczach wielu skrajnych Monarchistów i legitymistów jawi się WCM jako uzurpator bez praw do tronu, czy Wasz Carski Majestat nie obawia się prób obalenia ze strony kół reakcyjnych lub zwolenników republiki? Jak Wasz Carski Majestat zamierza uprawomocnić swoje rządy?

C: Niedługo nastąpi koronacja, którą przeprowadzi Marszałek Dumy Państwowej Yaraeh Euskadi, niestety nie mogę podać jej terminu do czasu dokładnego ustalenia dnia i godziny, kiedy to miałoby się odbyć. Co do prób obalenia mnie- nie obawiam się ani zwolenników republiki, ani socjalistów. Nad takimi ludźmi zawsze ma oko wojsko oraz Carskie Służby Informatyczne, dlatego mogę się czuć bezpieczny, tak jak każdy obywatel.

R: Wasz Carski Majestat jest od dawna obywatelem Austro-Węgier co obecnie prowadzi do kuriozalnej sytuacji w której Wasz Carski Majestat jest jednocześnie władcą carstwa a jednocześnie poddanym Cesarza i Króla Franciszka Józefa II. Czy nie podważa to prestiżu i suwerenności Waszego Carskiego Majestatu?

C: Raczej nie. Myślę, że Carstwo a Austro-Węgry to dwie różne sprawy. Carstwo Rosyjskie tak naprawdę nie jest jeszcze mikronacją, ale jej zaawansowanym zalążkiem. Przyszłe miesiące powinny przynieść nam miejsce w Organizacji Polskich Mikronacji i na ma mapie
v-świata. Austro-Węgry zaś są już od 3 lata w OPM, WPW oraz w UKW. Także nic nie psuje ani mojego prestiżu, ani suwerenności.

R: A co z ewentualnym uznaniem granic Imperium Carów na arenie międzynarodowej. Utrzymanie wielkości terytoriów historycznej Rosji wydaje się mało prawdopodobne więc czy Wasz Carski Majestat zgodzi się na zaburzenie proporcji wielkości jakie istniały między historycznymi
Austro-Węgrami a Carską Rosją?

C: Carstwo będzie miało takie terytorium, jakie da nam po obradach na ten temat OPM, albo takie, jakie kiedyś miało Imperium Rosyjskie, tylko że dużo pomniejszone. Naprawdę na razie nie wiem, co się stanie w tej kwestii. Pokażą to najbliższe miesiące.

R: Obok Monarchii Austro-Węgierskiej Carstwo Rosyjskie jest drugim istniejącym państwem historycznym. Jak WCM widzi wspólne kontakty z Monarchią? Czy wspólna historia bardziej dzieli czy łączy oba kraje?

C: W realnym świecie bardziej dzieliła, ale w mikroświecie będzie raczej na odwrót. Na Forum Mikronacji JCKM Franciszek Józef II mówił nie raz, że jest za Carstwem Rosyjskim i życzy mu wszystkiego dobrego. Najprawdopodobniej, jeśli chodzi o kontakty z mikronacjami, zwrócimy się do Austro-Węgier jako jednego z pierwszych mikronacji po rozpoczęciu naszej polityki zagranicznej. Będziemy chcieli polepszać stosunki i być ich sojusznikami.

R: Sytuacja w Carstwie zdaje się iść ku lepszemu ale wszyscy zdają sobie jak długa jest jeszcze droga do stabilizacji. Co w chwili obecnej jawi sie Waszemu Carskiemu Majestatowi jako sprawa najważniejsza dla dalszej egzystencji Państwa?

C: Członkostwo w Organizacji Polskich Mikronacji. Wiem, że będzie to długa droga do stania się oficjalną polską mikronacją. Ale myślę, że uda nam się to z pomocą wszystkich obywateli Carstwa Rosji.

R: Dziękuje Waszemu Carskiemu Majestatowi za rozmowę i życzę powodzenia w dalszej odbudowie Imperium Carów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Teka Stańczyka (25 października 2008)

0 Comments

Ugoda nowelizowana! Opublikowane w Informacje z kraju, Monarchia, Państwo, Prawo 25 październik, 2008 przez: Benedykt Szujski     Dnia wczorajszego zakończył się długi i żmudny proces nowelizacji Ugody - najważniejszego aktu prawnego Monarchii Austro-Węgierskiej. Zgodnie z…

Teka Stańczyka (9 października 2008)

0 Comments

Indivisibiliter ac Inseparabiliter Opublikowane w Ideologia, Różne, Społeczeństwo 9 październik, 2008 przez: Benedykt Szujski     W ostatnim czasie widmo komunizmu coraz wyraźniej krąży po świecie. Widmo, które niesie dla społeczeństwa Monarchii niebezpieczeństwo przed którym musimy…

Teka Stańczyka (9 września 2008)

0 Comments

Pochwała tronów Opublikowane w Monarchia, Państwo, Polityka 9 wrzesień, 2008 przez: Benedykt Szujski Żyjemy w dziwnych czasach, w czasach wielu sprzeczności i wielu zmian. Z jednej strony nie tak dawno Sarmacja przeżywająca kryzys demokracji szukała stabilizacji…