Stanowisko MSZ

0 Comments

zeitungVictorio Mortuus | 18. 08. 2008

 

Sytuacja zaistniała w Sułtanacie Al Rajn była szczegółowo obserwowana od początku przez władze Monarchii Austro-Węgier. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wiele razy podejmowało inicjatywę mającą na celu powiększenie zainteresowania tą sytuacją wśród innych państw. Jasno też sprzeciwiało się nielegalnej władzy, która objęła rządy w tym kraju.
W dobie, gdy dyplomacja staje się zapomnianym narzędziem, a na pierwszy front wysuwa się siły zbrojne, Ministerstwo Spraw Zagranicznych pragnie ostro zaprotestować przeciwko jakimkolwiek działaniom zbrojnym na terenie Sułtanatu Al Rajn. Monarchia Austro-Węgier, jako Państwo Członkowskie Unii Kontynentu Wschodniego, oraz jako kraj zatroskany o sytuację międzynarodową w całości popiera rezolucję Unii Kontynentu Wschodniego w sprawie Sułtanatu Al Rajn.
Jednocześnie informuje się zarówno obywateli Monarchii jak i całą społeczność międzynarodową, iż władze Monarchii będą sprzeciwiały się jakimkolwiek formom ingerencji zbrojnej, a same do wszelkich działań wojskowych nie przystąpią.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych propaguje dyplomatyczne rozwiązanie sytuacji, a w szczególności wznowienie i wzmożenie negocjacji wraz z przedstawicielami Unii Kontynentu Wschodniego.
Władze Monarchii Austro-Węgier liczą na szeroką współpracę zarówno ze strony państw członkowskich Organizacji Polskich Mikronacji i Unii Kontynentu Wschodniego jak i Wojskowej Rady Narodowego Odrodzenia Al Rajn w celu załagodzenia wszelkich konfliktów oraz zapobieżenia wszelkim innym formom łamania prawa wewnętrznego oraz międzynarodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta