Ocena Rządu, czyli wypociny skrzywdzonego przez los byłego MSW

0 Comments

zeitung Miklos Vay | 23. 07. 2008

 

Szanowni Państwo !

Ocenić Rząd, ocenić Rząd, ocenić Rząd. Te 2 wyrazy chodzą po mojej głowie od dłuższego czasu, niczym słowa, które uratować mają życie. Może uratują, a być może wypełnienie tych dwóch wyrazów będzie ostatnim moim działaniem w Monarchii ? Piszę ten artykuł o 00:09, więc pewne wypaczenia umysłu są bardzo prawdopodobne, a nawet wysoko wskazane.

1. Premier Vidor Simon –

Początkowo MK, a potem także MSZ w Rządzie Victorio Mortuusa. Twórca nieszczęsnego Prawa Prasowego. Twórca profesjonalnej dyplomacji Austro-Węgierskiej. Odłamowiec z PUP-u, ale także Premier z nominacji tej Partii. Pogryzł się b. Premierem Otto von Rutelheld, a teraz sam siedzi w Jego gabinecie. Doprawdy, ciekawe … Jakby powiedzieli niektórzy – nie umie uzasadnić własnych wypowiedzi. Czy to prawda ? Nie mi oceniać. W moim mniemaniu osoba bezpłciowa w polityce, ale czy to można traktować jako wadę ?

2. Ricardo von Rotberg –

MS w Rządzie Victorio Mortuusa, potem 'opozycjonista’. Osoba, która wejdzie w sojusz z każdą Partią, nawet tą znienawidzoną, byle tylko dorwać się do władzy. Osoba, która dużo mówi, choć jak na razie tylko to robi. Moja skromna osoba aż się chyba wysili, i wyśle Ekscelencji Redaktorowi-Delegatowi-Prezesowi-Ministrowi-Przewodniczącemu własną ustawę, przygotowaną jeszcze za czasów mojego Ministrowania, żeby tylko Ekscelencja Redaktor-Delegat-Prezes-Minister-Przewodniczący mógł pochwalić się osiągnięciami w pracy.

3. Wasilij Petrowicz –

Mój ulubieniec w Rządzie. Minister Skarbu ( czemu akurat on z drugiej strony ? ) Typowany przeze mnie do bardzo ważnego przedsięwzięcia podczas mojego Ministrowania, które w końcu nie doszło do skutku, a Pan Rotberg pewnie już o nim nie pomyśli. Właściwie – nie znam wad. Jedyna, to młodość i nie doświadczenie, ale przecież każdy z nas kiedyś taki był. Z drugiej strony to wielka zaleta – świeża krew zawsze jest dobra.

4. Michael Zdanewicz –

Nie znam Pana. Nie wykazuje większej aktywności na forum Monarchi ( przynajmniej ja jej nie widzę ). Nie mogę ocenić.

5. Andrzej Trzaska- Chojnacki –

Geniusz w tym co robi. Wiele pomysłów. I tyle.

And last, but not least –

Victorio Mortuus –

Minister Spraw Zagranicznych. Osoba, która swoją inteligencją potrafi dogadać każdemu. Umie wypowiedzieć się na każdy temat. Prawie zawsze ma racje. Rasowy polityk. Najlepszy aktor na politycznej scenie wszech czasów. Były premier Zalitawi i Monarchii.

Podsumowując – bezpłciowy Rząd + Rotberg awanturnik. Ciekawe, czy von Bielendorf znajdzie posadę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Wszystkiego najlepszego!

0 Comments

Franciszek Józef II | 23. 12. 2007   Wien, 23.12.2007, Hofburg An meine Volker! Nadchodzi okres Świąt Bożego Narodzenia, czas dla wielu niezwykły i wspaniały. W związku z tym w imieniu swoim i Domu Panującego…

Zmiany w programie wizyty w Scholandii

0 Comments

Otto von Rutelheld | 01. 02. 2008   W związku z sprawami wagi państwowej, które zatrzymały Rząd w Monarchii, spotkanie w Scholandii musiało zostać przełożone na jutrzejszy dzień... Przepraszamy za utrudnienia. Jednakże też zapraszamy wszystkich…