Oświadczenie MSZ ws. sytuacji Al Rajn

0 Comments

zeitung

Victorio Mortuus | 14. 07. 2008

 

 

Oświadczenie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych Monarchii Austro-Węgier
w sprawie misji Organizacji Polskich Mikronacji
oraz sytuacji w Al Rajnie

Władze Monarchii Austro-Węgier od początku konfliktu zaistniałego w Sułtanacie Al Rajn powstrzymywały się od zabrania głosu oraz wszelkich komentarzy na ten temat, w nadziei, iż zaistniała sytuacja jest tylko chwilowym kryzysem politycznym tegoż kraju. Milczenie to nie oznaczało i nigdy nie będzie oznaczać aprobaty dla nielegalnych władz, które przejęły rządy w Sułtanacie. Było ono jedynie uwarunkowane przeświadczeniem władz Monarchii, iż takie działanie szybciej doprowadzi do zmiany sytuacji, gdyż zamachowcy nie znajdą posłuchu na arenie międzynarodowej.

Zostały jednak podjęte kroki z zewnątrz w celu załagodzenia tego wewnątrz krajowego konfliktu. Monarchia Austro-Węgier całkowicie popiera misję Organizacji Polskich Mikronacji oraz proponuje swą wszelką pomoc w łagodzeniu napięcia zarówno Jego Ekscelencji Sekretarzowi Generalnemu Organizacji Polskich Mikronacji jak i Jego Ekscelencji Mateuszowi Walczakowi, Posłowi Nadzwyczajnemu i Ministrowi Pełnomocnemu Misji Specjalnej Organizacji Polskich Mikronacji.

Jednocześnie władze Monarchii Austro-Węgier pragną wyrazić nadzieję, iż sytuacja w Sułtanacie Al Rajn zostanie szybko załagodzona, a kraj wróci pod zarząd swej prawowitej władczyni oraz legalnego rządu i parlamentu. Monarchia Austro-Węgier proponuje wszelką pomoc w odbudowywaniu stabilności państwa władzom, które legalnie obejmą rządy po ustabilizowaniu obecnej sytuacji.

Władze Monarchii Austro-Węgier pragną równocześnie zakomunikować, iż potępiają jakiekolwiek bezprawne zatrzymania i aresztowania dokonane przez nielegalne instytucje sądownicze Wojskowej Rady Narodową Odrodzenia Al Rajn.

/-/ Victorio Mortuus

Minister Spraw Zagranicznych

Monarchii Austro-Węgier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta