Słowo od RedNacza # 1

0 Comments

zeitungMiklos Vay | 26. 06. 2008

 

Ostatnio wiele kontrowersji budzi próby zerwania Umowy o stosunkach dyplomatycznych, błędnie nazywanej Konkordatem, pomiędzy Monarchią Austro-Węgier a Państwem Kościelnym Rotria.

Nie chcę tutaj dyskutować czy zerwanie Traktatu o stosunkach dyplomatycznych było dobre czy złe. Chciałbym jednak głośno pomyśleć dlaczego Rotria tak głośno protestuje. Oto moje przemyślenia.

Rotria II – bo tak jej urzędnicy lubili ją nazywać, jest kontynuacją Rotrii I – martwego już tworu państwowego, Kraju, który w przeciwieństwie do obecnej Rotrii, prowadził działalność ewangelizacyjną na terenach Austro-Węgier, a to obecna ani myśli o tym. Gdy umowa została zerwana Rotria II hucznie zaczęła protestować przeciwko zerwaniu umowy, co de facto było wtrącaniem się w suwerenne decyzje Monarchii. Rotria wszystkimi swoimi siłami próbuje zmienić niepodległe działanie Austro-Węgier tak, aby było po ich myśli. Tutaj środkami w zmianie tego jest – wyzwanie Premiera od „rasistów”, Rząd JCKM nazywany jest ” herezją ” . Czy tak zachowuje się Kościół ? Warto wspomnieć, że pomimo, iż Rotria jest Państwem „Kościelnym”, to mimo wszystko jest PAŃSTWEM. Nie wiem, czemu rządzący tym tworem uważają, że zerwanie stosunków jest działaniem wymierzonym w pańśtwowość Rotrii lub w sam Kościół. Kościół, który w wykonaniu Rotrii nie ma nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwiem. Jest tylko czczym wymysłem. Jedyny, kto w całym tym konflikcie dopuszcza się herezji, to PK Rotria tworząc swoją sektę pod przykrywką Kościoła Katolickiego.

Rotria ma również bardzo niski poziom – jej Kamerling ubliża Premierowi Rządu JCKM w sposób nieprzystający urzędnikowi państwowemu. Epitety, które padają pod adresem Otta von Rutelhelda są rażące i żałosne.

Rotria udowodniła, że nie nadaje się na partnera. Nie dziwię się, że wiele osób sprzeciwiało się przyjęcia jej w poczet krajów członkowskich Organizacji Polskich Mikronacji.

Rotria myśli, że „Konkordat” przyniesie Rotrii kontakt z wiernymi, ale wszyscy doskonale wiemy, że „Konkordat” istniał długo, a mimo to Rotria ŻADNEGO kontaktu z „wiernymi” nie miała.

Cóż, tą kwestię pozostawiam Pańśtu do przemyślenia.

Pisałem ten artykuł jako RedNacz, a nie jako MSW w Rządzie ” HERETYKA XD” Otto von Rutelhelda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Umowa koalicyjna

0 Comments

Miklos Vay | 12. 09. 2008   Budapest, 12.09.2008 Posłowie Niezrzeszeni oraz Austro-Węgierska Partia Demokratyczna z woli wszystkich Narodów Monarchii biorących udział w jawnych, bezpośrednich i równych wyborach do Zgromadzenia Parlamentarnego, w poczuciu odpowiedzialności za…

Oświadczenie Prezesa Liberalnej Partii Austro-Węgier

0 Comments

Riccardo von Rotberg | 21. 10. 2010   Szanowni Państwo! W ostatnim czasie doszło po raz kolejny do sytuacji, w której faktyczni wygrani w wyborach powszechnych zostają odsunięci od sprawowania władzy. Narody powierzyły służbę Monarchii…

AWFP

0 Comments

Marcel Hans | 31. 05. 2007   Jako prezes Austro-Węgierskiej Federacji Piłkarskiej chciałem prosić wszystkich zarządców drużyn o przeniesienie swych drużyn do Ligi Kontynentu Wschodniego (ID 88400) na stronie www.xperteleven.com. Uważa się, iż to jest…