Ocena Rządu wg. Redaktora Naczelnego

0 Comments

zeitungMiklos Vay | 07. 06. 2008

 

Nie, nie będzie to kolejna upolityczniona ocena Rządu na własne potrzeby. Będzie to jak najbardziej obiektywne, jak człowiek potrafi ocenić własnych szefów i kolegów. Każdy tworzy ocenę, a więc i ja.

1.Premier Otto von Rütelheld – osoba w opinii publicznej kontrowersyjna. W pracy – bezwzględna, bardzo pracowita. Niekiedy rażą niektóre zachowania, aczkolwiek kto nie popełnia błędów ? Jako Premier dał się poznać jako osoba, która nie owija w bawełnę. Wie co chce zrobić i do czasu, jak wszystko nie będzie gotowe, to nie ujawnia efektów swojej pracy.

2.Minister Spraw Zagranicznych Vidor Simon – osoba, która zrewolucjonizowała dyplomację. Skrupulatnie dba o to, aby sposoby załatwiania spraw zagranicznych odbywały się za pomocą eleganckich pism. Działa na podstawie Konwencji wiedeńskiej, co przynosi prestiż Monarchii. Krytyka wytyka w nim, że nie umie uzasadnić swojego zdania na podstawie JEDNEJ, słownie JEDNEJ wypowiedzi. Jestem ciekaw, czy gdyby ów sytuacja odbyła się na żywo, to czy odbyłoby się to tak samo ? Proszę Państwa, nie wszystko da się opisać wyrazami. Nikt nie jest bez błędów. Niestety nie udało mu się naprawić piłki nożnej w AW.

3.Minister Skarbu Otto von Rütelheld – osoba, która dała się w rozmowach prywatnych poznać, że zna się na rzeczy. Jego dotychczasowa kariera nigdy nie sprowadziła go na podobne stanowisko, aczkolwiek mamy nadzieję, iż uda się mu zrobić to, co zaplanuje. Nie przekreślajmy go tylko dlatego, że jest nowy na takim stanowisku. Nie bądźmy jednak zapatrzeni w Pana Otto jak w obrazek. UCZCIWIE oceniajmy to co robi, nie na podstawie partyjnych upodobań, ale na podstawie jego pracy.

4.Minister Spraw Wewnętrznych Miklos Vay – nie chciałbym sam siebie oceniać, gdyż ocena mogłaby być nieobiektywna, a więc zostawię tą pozycję bez komentarza.

5.Minister Kultury Andrzej Trzaska-Chojnacki – osoba, która zaraz po swoim przybyciu do Monarchii dał się poznać jako osoba o wysokich kompetencjach. Od v-młodości tryskał pomysłami na kulturę.

6. p.o Ministra Wojny Jego Cesarski i Królewski Majestat Franciszek Józef Drugi – tej prześwietnej osoby nie trzeba i nie powinno się komentować.

Ocena Rządu – 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta