Orędzie Premiera

0 Comments

zeitungVictorio Mortuus | 01. 04. 2008

 

Ekscelencje,
Obywatele,

Honor, pokój, tradycja. Słowa jakże słownikowe w dzisiejszych czasach. Wszyscy znają ich znaczenie, lecz tak niewielu dąży do ich utrzymania, do ich ochrony. Kontynent Wschodni od dłuższego już czasu stał się miejscem opuszczonym przez te święte i uniwersalne cnoty. Wielu mogło się temu sprzeciwiać. Wielu także walczyło z przejawami młodzieńczych wybryków, niedojrzałości i czystej głupoty, ale walki te stają się niczym, jeżeli walczący to tylko jednostki. Dlatego też Monarchia Austro-Węgier postawiła na jakość Kontynentu Wschodniego i Unii w globalnej polityce zagranicznej. Takie też postawy mogliśmy zauważać wśród niektórych państw Kontynentu Wschodniego. Tak, tylko niektórych, ponieważ są również takie, które swoim zachowaniem osłabiają pozycję każdego kraju Kontynentu Wschodniego oraz znaczenie i powagę Unii.

Obywatele i Rodacy,
Bracia społeczności międzynarodowej,

Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym w historii całego polskiego mikroświata. Działania Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy okazały się hańbą państwowości, hańbą polityki i hańbą honoru. Od wiek wieków głowy państw posiadały immunitet dyplomatyczny i w czasach nowożytnych nie były w sposób okrutny i szyderczy łapane w pułapkę. Przymusowe działania do złożenia hołdu lennego okazują się być rodem z Mongolskich historii początków państwowości.

Szanowni Państwo,

Na arenie międzynarodowej mogliśmy i możemy oglądać imperialistyczne zapędy państw oraz sposób ich polityki. Historia również niejednokrotnie dawała nam tego dowody, jednakże nie wszystkie działania potrafią być, jak to by powiedzieli młodzi, „fair”. Każdy kraj ma swój sposób postępowania, każdy własne zasady gry, mimo, że gramy w jedną i tą samą grę. Nie wszyscy zaś postępują etycznie i tego rodzaju czarne owce zawsze były i będą wśród nas. Bardzo często możemy dostrzegać nieczyste rozgrywki polityczne, spory terytorialne między głowami państw tylko po to by zaspokoić swoje imperialistyczne zapędy.
Przykład dostaliśmy dzisiejszego wieczoru. Przykład, który przekroczył granice prawne, ale przede wszystkim etyczne i moralne. Przykład najgorszego postępowania. Przykład upadku honoru państwa.

Ekscelencje,
Rodacy,

To wszystko pozostanie ogromną skazą na kartach historii i zaszkodzi wizerunkowi nie tylko Udzielnemu Księstwu Zakonu Templariuszy, ale także Unii oraz każdemu Państwu Członkowskiemu z osobna. Nie można pozwolić na to by takie sytuacje powtarzały się lub były naśladowane, dlatego apeluję do wszystkich o jednomyślność w postawie w stosunku do Fryderyka Wilhelma I i jego państwa.
Musimy zatroszczyć się o przyszłość całego Kontynentu Wschodniego, dlatego też Monarchia Austro-Węgier będzie dążyć do usunięcia Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy z Państw Członkowskich Unii Kontynentu Wschodniego.
Jednocześnie informuję, że Rząd Monarchii Austro-Węgier dołoży wszelkich starań by działania, które były wymierzone przeciwko austro-węgierskiemu następcy tronu były surowo ukarane. Zrobimy wszystko, by bezprawne aresztowanie Patriarchy Rotrii zakończyło się natychmiast i okazało się gorzką nauczką dla nierozważnej polityki i władz Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy.

(-) Victorio Mortuus
Premier cesarskiego i Królewskiego Rządu
Monarchii Austro-Węgier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Stanowisko Monarchy

0 Comments

Franciszek Józef II | 25. 01. 2008   Rodacy! Będę mówił bardzo dosadnie i miejscami nie szanując pewnych osób. Osób? Czy to są ludzie? Banda niezdolnych do samodzielnego życia barbarzyńców łamie nasze prawo chcąc oderwać…

Rekrutacja Otto von Wettin | 04. 07. 2007

0 Comments

  Otto von Wettin | 04. 07. 2007 Cesarski i Królewski Uniwersytet im. Ferdynanda Dobrotliwego ogłasza nabór na studia. Istnieje możliwośc zapisania się na kierunki wymienione poniżej: - teologia, - historia, - administracja, - stosunki…