Oświadczenie Ministerstwa Kultury

0 Comments

zeitungVidor Simon | 28. 03. 2008

 

Wasza Cesarska i Królewska Mość!
Panie Premierze, Panowie Ministrowie!
Drodzy Rodacy!

W związku z -nie ma, co się oszukiwać- tragiczną sytuacją Austro-Węgierskiej Federacji Piłkarskiej Minister Kultury, zgodnie ze Statutem Federacji, postanowił zdymisjonować zarówno Prezesa Federacji, jak i selekcjonera Reprezentacji oraz zawiesić działaność Federacji oraz reprezentacji. Ubolewam nad takim tokiem sprawch, ale uważam, że nia ma po co podtrzymywać trupa. Jednocześnie informuję, że bardzo chętnie oddam władzę w Federacji osobie kompetentnej, która postawi ją na nogi. Ministerstwo Kultury prosiło i apelowało do obywateli o pomysły na naprawę tej sytuacji, ale bez odzewu. Od czasu do czasu na forum pojawiały się tylko ataki na Ministerstwo Kultury.

Co do ostatniego artykuł w Liberal eZeitung zapewniam wszystkich i każdego z osobna, że jest to tylko i wyłącznie przypadek. Uniwersytet, jako instytucja poważna nigdy nie będzie udawała Domu Publicznego. Jednocześnie informuję, że projekt ustawy, reformującej oświatę jest już na ukończeniu, ale nie będę mówił o datach.

Drodzy Rodacy!
Ministerstwo Kultury, jak i ja czekamy na pomysły odbudowy Federacji Piłkarskiej, a w zasadzie trzebaby ją było zbudować na nowo. Mam nadzieję, że stanie się to szybko, gdyż sport jest nieodzowną dziedziną życia społecznego i obywatelskiego.

Ministerstwo Kultury zamierza również rozpocząć wielką akcję opisywania zabytków Monarchii Austro-Węgier. Chciałbym, aby do tego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się mieszkańcy Monarchii. Jeżeli ktoś uważa, że jakieś miejsce zasługuje na tytuł zabytku to proszę przysłać jego opis i zdjęcia na moją C. i K. Pocztę bądź na adres: vidorsimon@gmail.com .

Moi Drodzy!
Kultura to sprawa całego Narodu, a nie tylko Rządu czy samego Ministerstwa Kultury. Wszystkie dziedziny powierzone temuż ministerstwu są w Monarchii zaniedbane, dlatego potrzebna jest pomoc wszystkich moich Rodaków! I o to proszę.

Pozdrawiam
(-) Vidor Simon
Minister Kultury
&
Minister Spraw Zagranicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Słowo od RedNacza # 1

0 Comments

Miklos Vay | 26. 06. 2008   Ostatnio wiele kontrowersji budzi próby zerwania Umowy o stosunkach dyplomatycznych, błędnie nazywanej Konkordatem, pomiędzy Monarchią Austro-Węgier a Państwem Kościelnym Rotria. Nie chcę tutaj dyskutować czy zerwanie Traktatu o…

Zaginęcie śmigłowca z premierem na pokładzie.

0 Comments

Edmund von Rabl | 01. 12. 2008   Drodzy Rodacy. Przyszło mi przekazać smutną wiadomość. Dziś w godzinach wieczornych nad Karpatami Wschodnimi zaginął śmigłowiec z Premierem Miklosem Vayem na pokładzie. Premier wracał z Bukowiny. Mimo…

Komunikat Cesarsko-Królewskiej Komisji Wyborczej

0 Comments

Franz Josef von Habsburg | 05. 06. 2011   Cesarskie Stołeczne Miasto Wiedeń, 5 czerwca 2011 r. Cesarsko-Królewska Komisja Wyborcza informuje, że w związku z faktem, iż wybory uzupełniające nie mogły odbyć się w terminie…