Garść Informacji

0 Comments

zeitung

Otto von Rutelheld | 24. 01. 2008

 

Drodzy Obywatele i Mieszkańcy!!

Pomimo szerzenia błędnych wieści przez nieznanych szaleńców o zajęciu koszar we Lwowie, oraz miast Dohrobycz i Stanisławów. Proszę nie popadać w zbędną panikę.

Tak samo z Rotrii fizycznie nie możliwym jest by przedostały się jakiekolwiek osoby, a tym bardziej oddziały do Monarchii. Korpus Pomocniczy od kilku dni bardzo szczelnie pilnuje granicy. Nic się nie prześliźnie i nie narobi szkód.

Nic wielkiego i kluczowego nie zostało zajęte! Miasta są wolne, a jednostka wojskowa stoi jak stała.

Od godziny 22 trwa godzina policyjna trwająca do godziny 6 rano. Pełna mobilizacja jednostek X OW Przemyśl w miastach: Przemyśl, Stanisławów, Lwów i Drohobycz.

Minister Wojny rozkazał się równiez wszcząć stan gotowosci bojowej dla najsilniejszej jednostki lotniczej stacjonującej na obszarze miasta Budapeszt.

Urzędnikom państowym przydzielona zostaje ochrona osobista złozona z żołnierzy Cesarskich i Królewskich Sił Zbrojnych, a urzędy zostają wzmocnione trwałą ochroną wojskową do odwołania.

Żandarmeria już jest na ulicach z łatwością powstrzymując wszelkie ogniska buntownicze. Użyta zostaje broń dźwiękowa i paraliżująca wynaleziona i wyprodukowana za czasów byłego Ministra Wojny. W ostateczności są użyte gumowe kule i gazy łzawiące.

Wszyscy aresztowani są przewożeni do oddziałów karnych gdzie są dokładnie ewidencjonowani i pilnowani.

To koniec tzw. Wojny Domowej. Do godziny 3 w nocy zostaną stłumione ostatnie zamieszki. Jutro w godzinach późno porannych zostanie opublikowane oficjalne oświadczenie rządu.

Dla spokojnych nerwów doradzamy nie zwracać uwagi na doniesienia osób piszących w „Wolnej Galicji”. Stale ich szukamy, a gdy znajdziemy, zostaną ukarani wg. litery prawa, za szerzenie zamętu i niszczenie spójności Państwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Złożenie mandatu delegata

0 Comments

Riccardo von Rotberg | 09. 01. 2008   W dniu dzisiejszym Jego Cesarski i Królewski Majestat Franciszek Józef II przyjął moją rezygnację z funkcji Delegata Zgromadzenia Parlamentarnego. Przyczyną mojej decyzji było szereg nieporozumień i kłótni,…

Komunikat Armeegruppe von Rabl № 8/10

0 Comments

Franz Josef von Habsburg | 07. 03. 2010   Na tereny dawnej rebelii zaczyna wracać pokój. Główne ugrupowania wroga zostały rozbite i aktualnie nasze wojska sukcesywnie oczyszczają je z niedobitków. Morale przeciwnika spadło praktycznie do…

Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

0 Comments

Franciszek Józef II | 07. 05. 2007   Ministerstwo Spraw Zagranicznych Monarchii Austro-Węgier informuje: Monarchia Austro-Węgier zawsze była państwem neutralnym i niezależnym. W sporze o inkorporację Sułtanatu Al-Farun przez Sułtanat Al-Rajn pozostaliśmy neutralni, choć uznaliśmy…