Życzenia świąteczne

0 Comments

zeitungVictorio Mortuus | 24. 12. 2007

 

Obywatele! Rodacy!
Dziś dzień przez wielu tak wyczekiwany. Przez wielu tak urpagniony. Wigilia Bożego Narodzenia.
W tej szczególnej dla większości chwili w imieniu własnym oraz wszystkich Ministrów Rady Ministrów Krajów Korony Świętego Stefana pragnę złożyć obywatelom całej Monarchii Austro-Węgier życzenia pomyślności, szczęścia i zadowolenia z wykonywanej pracy, oraz siły w pracy nad potęga naszego kraju.
Pragnę złożyć życzenia Franciszkowi Józefowi II, by był oparciem dla wszystkich obywateli i aby w swych cesarsko-królewskich rękach sprawidliwie i rozważnie ważył losy zarówno nasze jak i Monarchii.
Pragnę złożyć życzenia byłemu premierowi Panu Galikowi i Jego rządowi, by pomimo odwołania dalej działali na chwałę zarówno Przedlitawii jak i całych Austro-Węgier.
Pragnę złożyć życzenia Wam, drodzy przyjaciele z Przedlitawii i bracia z Zalitawii, niech ten świąteczny czas ugasi wszelkie spory, tak aby zatarczki nigdy więcej nie miały przełożenia na osobiste i oficjalne relacje.
Pamiętajmu wszyscy, Węgrzy, Austryjacy, Chorwaci i wszyscy inni przedstawiciele ras w naszym kraju, jesteśmy obywatelami Monarchii Austro-Węgier, najwspanialszego kraju w całym mikroświecie.
Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, Szampańskiego Sylwestra oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

(-)Victorio Mortuus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Wyjście z sytuacji

0 Comments

Victorio Mortuus | 22. 01. 2008   Obywatele ! Ekscelencje ! Władze Monarchii Austro-Węgier w dbałości o dobro i pokój w całym mikroświecie, z czystej chęci zachowania bezpieczeństwa własnego terytorium oraz obywateli, w zapewnieniu, iż…

Zaginęcie śmigłowca z premierem na pokładzie.

0 Comments

Edmund von Rabl | 01. 12. 2008   Drodzy Rodacy. Przyszło mi przekazać smutną wiadomość. Dziś w godzinach wieczornych nad Karpatami Wschodnimi zaginął śmigłowiec z Premierem Miklosem Vayem na pokładzie. Premier wracał z Bukowiny. Mimo…

List otwarty do Premiera

0 Comments

Riccardo von Rotberg | 29. 11. 2010   Szanowny Panie Premierze, Piszemy do Pana ten list otwarty w związku z Pana obietnicą złożoną publicznie wszystkim obywatelom Monarchii. Minął już miesiąc odkąd został Pan mianowany Premierem…