Gazeta Memnnisse (29 lipca 2007)

0 Comments

Wwiad z JE Victorem Surmunem

Redaktor:Eminencjo,czy był Eminencja zdziwiony decyzją Premiera Zalitawii o wyjściu z konkordatu?
Jego Eminencja Victor Surmun:Tak, byłem.
R:A czy Eminencja rozumiał i rozumie pobudki premiera, czy uważa Eminencja, że to pochopny czyn?
JE VS:Uważam, że z takich powodów jakie przedstawił nie powinien zrywać konkordatu.
R:A czy to zdarzenie ma jakikolwiek wpływ na abdykację  Eminencji?                                                                                                                                                                  JE VS:Nie, te zdarzenie nie ma wpływu na moją abdykację.
R:A jak Eminencja oceni obecny stan stosunków między Rotrią a Budapesztem?
JE VS:Pan Premier wydał niedawno akt “persona non grata” dla wszystkich kapłanów.Nie jest najlepiej.
R:A co radziłby Eminencja nowemu przywódcy Rotrii uczynić w tej sytuacji?
JE VS:Spotkać się najpierw z doradcami i omówić tą sprawę, a później spotkać się z Panem Premierem i ustalić jakiś kompromis.
R:A jak Eminencja oceni pogłoski,iż mimo zakazu Premiera,Patriarcha planuje przekorczyć granicę Węgier?
JE VS:Mi nic na ten temat nie wiadomo.
R:A gdyby to sie potwierdzilo,jak Eminencja by to skomentował?
JE VS:Nie wiem.
R:Dobrze więc.Dziękuję.
JE VS:Dziękuję.

VM

Zaostrzenie sytuacji Rotria-Węgry

Premier Victorio Mortuus wszystkich wysokich urzędników kościelnych uznał za persona non grata w granicach Węgier i Chorwacji. Zarządał również oficjalnych przeprosin od Kardynała von Kaisera(teraz już JW Innocentego I) za obrazę rządu węgierskiego w swoim komentarzu do oświadczenia premiera w sprawie zerwania konkordatu.

Tak brzmiała treść newsa:
“Rząd Królestwa Węgier i Chorwacji w dniu dzisiejszym oświadcza, że każda osoba duchowna posiadająca tytuł biskupa i wyższy jest persona non grata. Jednocześnie każdy ambasodor lub oficjalny przedstawiciel Państwa Kościelnego Rotria jest uważany za persona non grata.

Rząd Krajów Korony Świętego Stefana poczuł się urażony komentarzem Pana Kaisera, i do czasu kiedy nie zostana wystosowane oficjalne przeprosiny, nasze granice pozostaną zamknięte dla duchownych wysokich rangą, a nasze uszy na jakiekolwiek próby negocjacji.

(-) Victorio Mortuus
Prezes Rady Ministrów Krajów Korony Św. Stefana”

Z nieoficjalnych danych wiemy,iż Rząd zwrócił się z prośbą do Ministerswa Wojny o zapwnienie bezpieczeństwa podczas eskorty urzędników kościelnych poza granice Krajów Korony Św.Stefana.

 

Rozgłośnia nadaje

Wczoraj, 28 lipca 2007 w godzinach 19:58 do 21:07 trwała pierwsza, pilotowa audycja Rozgłośni CKSZ.

Audycję Rozpoczynał i zakańczał hymn, a w trakcie audycji można było usłyszeć zespoły od Manowara, przez Rammstein i Oomph, po Grzegorza Turnaua i Stare Dobre Małżeństwo, kończąc na Piotrze Rubiku.

Minister Wojny proszony o komentarz odpowiada: „Bez zbędnych entuzjastycznych ogłoszeń. Było dobrze, ba ilość słuchaczy przekroczyła moje przypuszczenia, ale zobaczymy jak będą wyglądać przyszłe audycje. Mam nadzieję, że będzie powodzić się rozgłośni coraz lepiej.”

Nieznane są jeszcze plany dotyczące dat przyszłych audycji, lecz Minister Wojny zapowiedział ogłaszanie ich na stronie Monarchii

Pan Ćmok

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta