Stanowisko rządu Krajów Korony Św.Stefana

0 Comments

zeitungVictorio Mortuus | 11. 07. 2007

 

Wczoraj,10 lipca,Państwo Kościelne ze swą siedzibą w Rotrii ogłosiło powołanie do życia Świętej Inkwizycji. Jedyne wyjaśnienia co do powodów jej powstania są krótkie i znikome,a brzmią następująco:
„Święta Inkwizycja będzie organem sądowniczym i podlegać będzie Bogu, Konstytucji, Prawu stanowionemu, a także Majestatowi Patriarchy”.

Rząd Krajów Korony Św.Stefana biorąc pod uwagę historię i swoje prawa oznajmia, iż jedyne i wyłączne prawo do sądzenia obywateli Węgier i Chorwacji mają węgierskie i chorwackie sądy, a wszystkie inne próby będą uważane za łamanie postanowień konkordatu o autonomi Kościoła i Państwa.
Jednakowoż chcemy podkreślić, iż stosunek rządu do powyższej organizacji kościelnej jest neutralny, co spodowane jest brakiem jakichkolwiek konkretnych informacji na temat sposobów działania i celów Świętej Inkwizycji.

(-)Rząd Krajów Korony Św.Stefana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Orędzie do Narodów

0 Comments

Otto von Rutelheld | 24. 06. 2008   Od początku mej kadencji rząd był postrzegany jako śmieszna ironia władzy i wybryk kilku ludzi myślących tylko o władzy. Są to jasne oszczerstwa wymierzone w zachwianie władzy.…

Nauka, Gospodarka, Rozwoj – Xavery Klopocki

0 Comments

hr Xavery Klopocki | 21. 06. 2010   Moi drodzy! Dlaczego zaczynam ten list wlasnie tak? Dlaczego nie 'Wyborcy'? 'Obywatele'? 'Austro- Wegrzy'? Powod jest prosty. Chcialbym najpierw Wam wszystkim podziekowac. Za co? Za to, ze…