Expose premiera rządu Przelitawii

0 Comments

zeitungPiotr Nieczuja Galik | 24. 04. 2007

 

Czcigodne Panie, Wielmożni Panowie,
Obywatele i Mieszkańcy Królestw i Krajów w Radzie Państwa reprezentowanych,

Wypełniając wolę Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości przyjąłem misję utworzenia Rady Ministrów Przedlitawii. Dzięki życzliwej pomocy Monarchy oraz grona osobistości, którym leży na sercu dobro Państwa powołałem rząd pozapartyjny, co nie znaczy apolityczny, gdyż złożony z konserwatystów, tradycjonalistów i liberałów, skłonnych mimo róznic ideowych do współpracy dla dobra ogólnego.

Podczas pełnienia naszych obowiązków dołożymy wszelkich starań, aby wypełnić cel nadrzędny, jakim jest pozostawienie z chwilą zakończenia naszej misji Królestw i Krajów w Radzie Państwa reprezentowanych w kondycji lepszej, niż ta, w której je zastaliśmy.
Czy pragnienie nasze zostanie spełnione, oceni Bóg, Monarcha, opinia publiczna Przedlitawii i historia.

Oprócz wszechstronnego rozwoju Królestw i Krajów chcemy też osiągnąć trwałą, wielopłaszczyznową integrację z Krajami Korony św. Stefana. W tym celu zostaną podjęte odpowiednie działania, zarówno na poziomie międzyrządowym, jak i unilateralne.

Siłą konserwatyzmu naszego państwa niech będzie nowoczesność i otwartość, zapraszam więc przedstawicieli mediów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w publicznych dyskusjach nad szczegółowymi programami resortów, jakie rozpoczną się już w najbliższym czasie.

Zarazem pragnę złożyć wszystkim Obywatelom i Mieszkańcom Monarchii oraz odwiedzajacym nas Drogim Gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w dniu naszego święta państwowego.

(-) Piotr Nieczuja Galik, premier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tytuły

Archiwa

Meta